Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Колекцијата Colourpop инспирирана од љубовта

Познати по тематските колекции на шминка, ColourPop претставува нова линија на производи инспирирана од романсата…

Познатиот козметички бренд штотуку го претстави својот нов празничен асортиман, кој вклучува две палети со дванаесет нијанси, сет глитери, четири масла за усни и две руменила. Наречена Boudoir Noir, првата палета содржи топли и златни нијанси, додека Menage A Muah доаѓа со розови тонови. Mini Glitterally Obsessed duo во Amoureux содржи задебелени тонови на златна и сина боја, што ќе му даде висок сјај на вашиот изглед. Линијата е комплетирана со масла за усни со итерација на Smirk, Truth Bomb, First Date и Heyyy, како и две пресовани руменила во љубовна приказна и Secret Crush тонови.

Целата колекција веќе може да се купи сега, а цените на производите се движат од 8 до 18 долари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Како да се зајакне имунитетот? Еден начин е да се следи внесот на цинк. Поради некоја причина, овој микроелемент често се заборава, иако неговиот...

Cotton Club

Секој што ги вклучи социјалните мрежи во последните два дена не можеше да избегне вистински налет на мемиња и видеа чија sвезда беше топло...

Cotton Club

Комбинации на бои кои вреди да се погледнат! Бојата е деликатна работа. И можеби комбинирањето на боите е една од најтешките работи во модата....

Green Tea

Суви снегулкиЖитарките за појадок често содржат многу јаглени хидрати и шеќери. Како резултат, тие можат да доведат до скок на шеќерот во крвта што...

Advertisement