Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Колекцијата на Пандора Дизни

Во чест на 70-от роденден на Пепелашка, Пандора ни дарува нови парчиња накит од празничната колекцијата на Disney x Pandora..

Колекцијата вклучува парчиња со мотиви од цртаните филмови на Дизни.

Мини и Мики Маус, кочијата или чевелот на Пепелашка, лојалниот Плутон и јаболкото на Снежана се само дел од креациите што може да се најдат на нараквицата. Висечки приврзоци за нараквица често имаат бисер или камен, што придонесува за естетиката и брилијантноста на креациите на Пандора.

Без оглед дали сте љубител на цртаните филмови на Дизни, оваа колекција, со посебни мотиви, барем накратко ве враќа во безгрижните денови од детството и нè потсетува на ликови кои не насмеаа и воодушевија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Неколку факти за овој холивудски заводник целосно ќе ве изненадат… Тој го освои Холивуд со својот талент и убавина. Иако често се пишува за...

Four Seasons

Ако планирате да патувате во Јапонија за подобри денови, покрај четирите места што ви ги предложивме, додадете го ова ако сте љубител на разнобојни,...

Green Tea

Најдобра и најлесна форма на рекреација… Зад нас се деновите кога уживавме во празничната трпеза. Се должи на фактот дека се движевме многу слабо...

Fool Moon

Астрологијата покажа дека луѓето од овие пет хороскопски знаци имаат изразена единственост, па затоа имаат драматична природа. Тие сакаат да претеруваат и тоа е...

Advertisement