Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Колекцијата на костими за капење Gigi Hadid x Frankies е едноставно совршена. Имаме мал преглед…

Конечно пристигна новата колекција на Gigi Hadid x Frankies! Калифорнискиот бренд за костими за капење Frankies Bikinis повторно маѓепса, а целата колекција е резултат на заеднички напор. Инспирацијата зад целиот дизајн лежи во земјоделските корени на Џиџи во нејзиниот семеен дом во Пенсилванија, во природа. Парчињата комбинираат женственост и националност, а се претставени преку шарени и цветни принтови, деколтеа и возбудува во бледа, бела и пастелни бои низ нијанси на сина боја.

Целата кампања ја претставија манекенката Џиџи Хадид и сопственичката на брендот Frankies Bikinis Франческа Ајело.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Даф призна дека достигнала фаза во која, денес, целосно го прифаќа своето тело и не е заинтересирана никогаш повторно да живее според холивудските стандарди...

Wall Street

Дресот што го носеше аргентинската фудбалска ѕвезда Диего Марадона кога го постигна својот познат гол „Божја рака“ за време на Светското првенство во 1986...

Green Tea

Руколата е една од најблагодарните намирници што можете да ги внесете во вашето секојдневие – се одгледува во текот на целата година, лесно се...

Wall Street

Проблеми со купувањето на мрежата Твитер – Маск објави дека одлуката ја става во мирување! Илон Маск понуди 44 милијарди за купување на Твитер...

Advertisement