Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Кога станува збор за модата, оваа жена никогаш не греши: 6 модни заповеди Амал Клуни!

Амал Клуни (42) се најде во центарот на вниманието стапувајќи во брак со Џорџ Клуни, и за кратко време стана пример за многу жени ширум светот. Таа е образована, амбициозна и успешна жена. Освен тоа, нејзиниот стил е беспрекорен. Амал многу добро ги знае сите модни правила и што е во тренд. Ова се 6-те модни заповеди што треба да ги усвојат сите жени.

Кога станува збор за модата, Амал строго ги следи овие правила:

Правило 1: Секогаш бирајте фустани кои ви ласкаат на обликот на телото

Не водете се од трендовите, туку изберете ја гардеробата што најмногу одговара на вашата градба. Амал сака да носи фустани и се чувствува најдобро во нив, но никогаш не би носела нешто по секоја цена само затоа што е „ин“.

Правило 2: Секогаш усогласете ја бојата на чевлите и фустанот

Таа скоро секогаш го почитува ова правило и вели дека можноста за грешки е минимизирана.

Правило 3: Инвестирајте во квалитетен капут

Амал е сигурна дека секоја жена во гардероберот мора да има барем еден модел на добро скроен капут. Таа предлага капут во светла боја што ќе го направи секој стајлинг поинтересен.

Правило 4: Во некои прилики потпетиците не се добар избор

Поголемиот дел од времето го поминува во судницата и е претежно во високи потпетици, но вели дека тие понекогаш не се најдобрата опција. Кога не е на суд, со задоволство се одлучува за рамни и удобни чевли. “Не носите потпетици по секоја цена. Жената може да изгледа одлично во рамни чевли, а во некои прилики е едноставно несоодветно да се носат”.

Правило 5: Помалку е повеќе

Таа сака додатоци, но никогаш не претерува. Верува дека едно парче накит е доволно за да се комплетира секоја облека.

Правило 6: Големо ДА за посмели комбинации

Кога излегува, нејзиниот стил е малку посмел. Таа сака да ја покажува својата витка фигура, но со соодветна мерка. Говори дека нема ништо против пократки маици и фустани, се додека тоа не оди подалеку од пристојноста.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Модната куќа Sportmax потсети на одличниот стил на SF филмовите, кој беше обележан со темни силуети, кул очила за сонце и генерално футуристички минимализам...

Fool Moon

Сигурно сте слушнале многу пати од пријателките: „Едноставно сите добри мажи се зафатени!“ Она за што не размислуваат, или вие самите, е фактот дека...

Cotton Club

Сите обожаватели на ‘Seinfeld’ се сеќаваат на Сју Елен Мишка и скандалот што предизвика носење градник како топ под раскопчаната јакна, но оваа година...

Fool Moon

Не е лесно да се најде совршено место во домот за секое растение. Иако најчесто бараме растенија кои најдобро напредуваат во засенчени, темни агли...

Advertisement