Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Ким Кардашијан лансира линија плишани тренерки од 2000-тите

Најгламурозниот тренд од 2000-тите е повторно во мода.

Модата од 2000-тите конечно се враќа на модните писти и на нашите гардероби: веќе сме навикнати на ултра кратки здолништа, бандани и работи со детали од крзно. Друг очигледен тренд од 2000-тите се плишани тренерки.

Ким Кардашијан лансираше колекција тренерки Skims со кралицата на 2000-тите – Парис Хилтон. Фотографии во корпоративен стил од 2000-тите веќе се појавија на Инстаграм на Ким Кардашијан.

Можеме да ги видиме Ким и Парис Хилтон како шетаат низ паркингот во меки велурни тренерки, со златни и сребрени чанти од Луј Витон, па дури и телефони со светулки и скапоцени камења. Гламурот што ни недостасува.

Колекцијата содржи тренерки, палта и пижами во четири бои. Линијата ќе се најде во продажба од 21 октомври, но засега може да се регистрирате на списокот за чекање на официјалната веб-страница на брендот Skims.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Како и многу големи уметници, Тамара де Лемпицка не доби признание за своите дела за време на нејзиниот живот, а денес нејзините слики се...

Fool Moon

Мали тајни кои ќе ви дадат совршени веѓи за неколку минути. Изразот „веѓите се рамката на лицето“ не е случаен. Правилно обликуваните веѓи можат...

Green Tea

Јапонско јаболко Покрај веселата боја која веднаш го крева расположението, ова јаболко содржи витамин ПП, кој е одговорен за производство на серотонин, се бори...

Fool Moon

Тибетскиот духовен водач Далај Лама е познат низ целиот свет по својата мудрост, а неговите совети инспирираат многу светски лидери. На почетокот на новиот...

Advertisement