Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Кејт Мидлтон уште еднаш покажа како се носи кралската сина боја…

Кејт Мидлтон блеска во елегантно кралско сино палто-фустан на гламурозниот настан за Денот на жартиерата.

Убавата војвотка од Кембриџ повторно не маѓепса со својот стил и непогрешлив вкус. Кејт овој пат облече кралско сино палто-фустан во кое присуствуваше на церемонијата на гламурозната прослава по повод Денот на жартиерата на престижниот Орден на жартиера од Обединетото Кралство.

Војвотката од Кембриџ беше во друштво на грофицата од Весекс, која изгледаше прекрасно во розова боја, додека Кејт ја задржа својата традиционална сина палета во фустан со ремен кој ја истакнуваше нејзината совршена фигура.

Својот совршен изглед Кејт го надополни со штикли „aquazzura“ со ремен, капа „juliette botterill“ и истата чанта која и беше омилена за време на нејзината турнеја на Карибите.

Патем, Орденот на жартиера е основан од англискиот крал Едвард III во 1348 година.Тоа е најстарата и трета најважна декорација на Обединетото Кралство по крстот на Викторија и Џорџ.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement