Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Кејт Мидлтон во ретро издание: Војвотката од Кембриџ демонстрира како се носи мода од седумдесетите

Кејт Мидлтон во неочекувано ретро издание.

Војвотката од Кембриџ во последно време ја гледавме во многу модерни изданија, како смарагдно зеленото, на премиерата на „No Time To Die“. Сепак, гледаме дека приватно сака ретро парчиња на помали и поинтимни настани.

Посетителите на музејот Викторија и Алберт во Лондон овие денови имаат можност да уживаат во изложбата на јајца од Фаберже кои Кејт Мидлтон не сакала да ги пропушти.

Пристигнувајќи во еден од најголемите музеи на применета уметност и дизајн во светот, британската миленичка го привлече вниманието кон себе во невидена кошула украсена со препознатлив дезен – paisley.

Во духот на лудите 70-ти, новата кошула во колекцијата на британскиот миленик е дело на познатиот американски дизајнер Ралф Лорен.

За да се истакне, избра елегантни, црни панталони, додека брановидното опавче го збогати со помали обетки во златна боја.

Како ви се допаѓа ова издание на изданието на војвотката?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Има голема разлика во годините меѓу овие познати парови, но иако се на мета на секојдневни критики, нивната љубов нема граници. Големата разлика во...

Green Tea

Дали знаевте дека ова овошје е природен лек за холестерол, крвен притисок и циркулација? Во написот што следи откријте ги сите негови придобивки за...

Cotton Club

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој...

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Advertisement