Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Кетрин Мидлтон: Излегување во чизми на кои војвотката им е верна 17 години

Војвотката и војводата од Кембриџ отпатуваа во округот Дурам на северот на Англија. Тие посетија една од локалните фарми и таму разговарале со земјоделците за да откријат како влијае пандемијата врз нивниот бизнис.

Потоа ја обиколиле целата фарма, погледнале како изгледа начинот за грижа на животните, испробале разни алатки за обработка на земја, па дури и мало управување на трактор.

Со оглед на тоа што оваа кралска обврска им налагаше да останат на отворено и да се дружат со животните, војвотката, како што се очекуваше, носеше многу лежерна комбинација соодветна на ситуацијата.

Таа комбинирала темни фармерки со џемпер Fair Isle под кој носела бела кошула. Спортската јакна на данскиот бренд Seeland е ново парче во нејзината гардероба, а од обувките ги одбрала своите (пра)стари и омилени.

Познавачите на стилот на војвотката многу добро знаат дека таа одамна е верна на чизмите на дизајнерката Пенелопе Чилверс, кои ги има во својата гардероба од 2004 година. Секој модел на овие кожни чизми е направен рачно, а според дизајнерот тие стануваат поубави со возраста.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Црните плажи се појавуваат на места кои некогаш имале силна вулканска активност или се во близина на сѐ уште активни вулкани. Долгите бели песочни...

Cotton Club

Иконски чанти, чевли и други детали добија летно, песочно освежување… Откако ја покажа својата најнова колекција во Шангај, Марија Грација Кири штотуку ја лансираше...

Fool Moon

Еден ден некој го праша најбогатиот човек на светот: „Дали има некој побогат на светот од тебе?“ Најбогатиот човек одговори: „Да, постои личност која...

Fine Living

Кога ќе го слушнеме Alvisi Kirimoto + Partners, првото нешто што ни паѓа на ум е ништо друго освен извонредност во архитектурата и уметност...

Advertisement