Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Кендал Џенер успешно носеше винтиџ комплет кој зрачи со деловна елеганција со авангардни “ПВЦ” сандали…

Супермоделот Кендал Џенер во придружба на нејзините сестри пристигна во Холивуд на FYC Fest, кој ја вклучува и премиерата на нивното ново реално шоу „The Kardashians“. Како членка на кланот Кардашијан-Џенер, таа често ја изразува својата љубов кон винтиџ облеката со своите модни изданија, а исто така сервираше едно такво издание за да оди на фестивалот FYC на Дизни…

Атрактивната манекенка и ријалити ѕвезда, 26-годишната Кендал Џенер е позната по тоа што ги држи трендовите на дофат на прстите, но и по тоа што има тенденција да ги комбинира со винтиџ парчиња. Во придружба на нејзината постара полусестра Кортни Кардашијан, таа пристигна во Холивуд за да ја промовира нивната нова реалити серија, а згодната бринета избра издание кое зрачи со деловна елеганција, но со додаток на авангарда.

Познатата манекенка е видена во Лос Анџелес во сребрено-сив деловен костум потпишан од Givenchy.

Станува збор за винтиџ модел од couture колекцијата за есен 2007 година, а згодната бринета ги искомбинирала со ПВЦ сандали со потпетици потпишани од соработката на брендот Kanye West-Yeezy и германскиот спортски гигант Adidas.

Овој авангарден и необичен модел на сандали пред неколку сезони ги освои зависниците од модата, а неговата популарност не опаѓа ниту годинава, па можевме да ги видиме во комбинации на кралицата Летиција и Криси Тајген, освен невестата Кардашијан-Џенер.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement