Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Кендал Џенер знае како да привлече внимание во зимска облека, вистинска ѕвезда се омразените чизми околу кои се кршат копја…

Супермоделот Кендал Џенер, една од најплатените модели на денешницата и член на најпознатото ријалити семејство во светот, со својот стил на облекување е голема инспирација за љубителите на модата ширум светот. Згодната бринета последните неколку дена престојува во познатиот американски ски-центар Аспен во Колорадо, каде и покрај ниските температури, редовно избира стилски комбинации без маани. Не бегајќи од носење екстравагантна облека што предизвикува контроверзии, манекенската ѕвезда потврди носејќи зимски винтиџ капут со класични слаби фармерки, а ѕвезда на аутфитот беа омразените чизми кои е невозможно да не се свртите за да ги погледнете.

Манекенката Кендал Џенер не крие колку ги сака модните игри, а нејзините комбинации редовно привлекуваат внимание.

Познатата 27-годишна ѕвезда своите аутфити ги темели на едноставни парчиња кои ги комплетира со аксесоар за изјава, исто како што беше случај на улиците на познатата зимска дестинација Аспен.

Во пресрет на пониските температури, доброто палто е апсолутно задолжително во гардеробата на секоја трендсетерка, а Кендал Џенер посегна по винтиџ модел изработен од брусена кожа, дизајниран од брендот Simon Miller.

Таа го спои со едноставна бела маичка и класични тесни фармерки од популарниот американски бренд Khaite.

Наизглед едноставната комбинација на постарата сестра на магнатот за убавина Кајли Џенер е надополнета со „грди“ чизми околу кои се кршат копја. Погодни за зимски температури, каубојските чизми се надополнети со бушаво вештачко крзно и се дело на њујоршкиот бренд за улична облека R13.

Атрактивната манекенка на главата носеше ретро очила за сонце на италијанскиот моден гигант Gucci,а чантата со реси дојде како круна на овој западен зимски изглед.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Кајли Џенер блеска во новата кампања за очила на Dolce & Gabbana за пролет 2023 година. По стапките на нејзината сестра Ким Кардашијан, која...

Green Tea

Што се однесува до содржината на витамин Ц, кивито е далеку пред портокалот и ананасот. Покрај тоа, тој е богат со растителни влакна, кои...

Route 66

Раперот со најголема колекција на автомобили во светот има и вистинско уметничко дело во својата гаража. Снуп Дог минатата година наполни 30 години во...

Cotton Club

Не е тајна дека каде и да се појави, актерката и пејачка Џенифер Лопез секогаш е главна атракција. Познатата латино дива создаде сопствена линија...

Advertisement