Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

КАЈЛИ ЏЕНЕР ПЛИВА ВО БАЗЕН ВО НОВАТА КАМПАЊА ЗА ОЧИЛA НА DOLCE & GABBANA…

Кајли Џенер блеска во новата кампања за очила на Dolce & Gabbana за пролет 2023 година.

По стапките на нејзината сестра Ким Кардашијан, која е заштитно лице на брендот и ѕвезда на пролетната рекламна кампања, Кајли ни ги подарува најпосакуваните додатоци на брендот во серијата фотографии направени од фотографското дуо Mert & Marcus.

Зад сцената во Лос Анџелес, ѕвездата на социјалните мрежи се пофали со низа оптички рамки и очила за сонце додека се освежува со пливање во базен. Со своето беспрекорно чувство за мода, Кајли Џенер зрачи со самодоверба и привлечност, не оставајќи сомнеж дека го отелотворува современиот гламур на брендот Долче и Габана.

За Кајли Џенер, стилистите Александра Роуз и Мекензи Грандквист подготвија серија целосно црни костими за капење кои одлично го надополнија стилскиот асортиман на колекцијата на очила.

Во меѓувреме, фризерката Хесус Гереро и направи залижан изглед на мократа коса што додаде остар и модерен шмек на целокупната естетика.

Колекцијата на очила Dolce & Gabbana SS23 сега е достапна на dolcegabbana.com и во одбрани бутици на брендот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Пејачката Лана Дел Реј беше уловена од папараците на плажа во Рио де Жанеиро, а во преден план е нејзиниот изглед кој многу се...

Green Tea

Ако сте работеле неуморно цел живот за да станете еден од најбогатите луѓе на планетата, ќе ви биде простено што сакате да забавите, да...

Cotton Club

Познатата оскаровка Џесика Честејн изгледаше одлично пред студиото на NBC во Њујорк. За снимањето на Today Show, 46-годишната актерка се одлучи за комбинација на...

Fool Moon

Познатиот холивудски актер и заводник Ал Пачино чека дете со својата девојка Нур Алфала, која е во осмиот месец од бременоста. Оскаровецот (83) и...

Advertisement