Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Кајли Џенер го претставува својот најнов и најсладок деловен потфат

Очигледно, Кајли Џенер не сака да застане додека не го освои целиот свет…

Иако повторно не изненади сите со втората бременост, Кајли не сака да мирува. Таа штотуку лансирала уште еден дел од нејзината империја за убавина, и мора да признаеме дека е најслаткото нешто што сме го виделе во нејзина режија. Младата милијардерка одлучи да лансира „Kylie Baby“, веганска, хипоалергична колекција на шампони, лосиони за бањи и други предмети, кои се тестирани од педијатри. Новата и чиста линија за бебешка нега е лансирана на 28 септември на KylieBaby.com, а многу луѓе веднаш посакале да поседуваат сè со нејзин потпис.

И додека многумина во моментов шпекулираат за полот на нејзиното бебе, други се воодушевени од персонализираната објава за нејзиниот нов бренд во која се појави и нејзината ќерка Сторми. Снимањето ги претстави Кајли и Сторми облечени во небесно сина боја, додека пакувањето на производот содржи класични розови и сини тонови во пастелни варијанти. Покрај тоа, колекцијата вклучува и пешкир за капење со качулка, четка, чешел и торба за патување. Кампањата исто така ни претстави снимки од соништата на мајка и ќерка како уживаат заедно во облаците. Најмладата членка на кланот Кардашијан Џенер изгледаше совршено како и секогаш, уживајќи во времето што го поминува со Сторми пред да го роди второто дете со Тревис Скот.

Обожавателите брзо забележаа дека Кајли носи син фустан во првата рамка од нејзината нова кампања, што им беше знак на многумина дека овој пат носи момче. И додека ќе треба трпеливо да чекаме одговор на тоа прашање, не треба да чекаме за нејзината нова колекција, која веќе е достапна за купување – ако веќе не е распродадена.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement