Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Карди Б лежерно ги покажа своите 26 Birkin чанти

Hermes Birkin, навидум стандардна кожна чанта е ултимативниот симбол на богатство, луксуз и, се разбира, привлекува многу познати колекционери, од Дрејковите залихи за неговата идна сопруга, до легендарната Карди Б. Сега Карди ни дава уште еден увид во нејзината колекција , вклучувајќи го и уникатниот Birkin модел кој потсетува на карго панталоните.

Карди на Инстаграм сподели серија фотографии од нејзината најнова Birkin чанта. Тоа е чанта во боја на камила со кожни ремени, странични џебови, приложена со минијатурна чантичка и држач за картички од предната страна.

Исто така споделила фотографија на која на своите следбеници гордо им ги покажува своите 26 Birkin чанти кои лежерно се наредени како да се работи за бифе со милион долари со разни кожни деликатеси.

Карди во својата колекција има разни Birkin модели – од неутрални до модели во бели и пастелни нијанси, како и Birkin со камуфлажен отпечаток. Не е познато дали ова е целата нејзина колекција чанти или помал примерок, но придружниците не треба да се грижат: Карди не ги чува Birkin чантите расфрлани на подот, тие се внимателно изложени на дрвена полица.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Кога светот нуди толку многу прекрасни опции за незаборавни одмори, нема причина да се ограничите на одреден тип на искуство. Страста за сончаните плажи...

Fine Living

„Вила Лагуна драјв“ се наоѓа во Форт Лодердејл, Флорида, величествена и волшебна вила лоцирана на рамна лента од земја со прекрасен поглед на устието...

Cotton Club

Најјексклузивниот модел достапен во моментов, украсен со исклучителни јаглеродни влакна, алуминиум, титаниум и кожа, сега е подготвен за испорака до клиент во САД. Најавени...

Route 66

Вертикалната воздушна вселена очекува нивниот VA-1X eVTOL да стане дел од комерцијалната понуда до 2024 година… Британската компанија пред неколку дена ги претстави своите...

Advertisement