Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Капути со змиски принт – ваш предизвик за оваа зима

На самиот врв на списокот се наоѓаат варијанти со животински отпечатоци, меѓу кои се повеќе се истакнува отпечатокот од змија. Со овој интересен принт, секогаш ќе имате „асови во вашиот ракав“ кога треба да изгледате стилски и привлечно. Доколку барате нов зимски предизвик, ви предлагаме да биде во смисла на капут со отпечаток од змија. Можеби ви се чини дека овие палта тешко се комбинираат со остатокот од вашата зимска гардероба, но напротив – ви даваат неверојатна слобода.

Сè што треба да направите е да го изберете кројот и должината на вашиот нов омилен капут со змиски отпечаток, како и комбинацијата на бои на неа. Меѓу најпопуларните се оние со дворедни копчиња, со каиши и секако oversized. Што се однесува до бојата, златните и сивите тонови се победници. Во следните редови, научете како да ги носите со остатокот од вашата зимска облека.

Kaputi sa zmijskim printom – vaš izazov ove zime

Мини и палта до колена

За да креирате секојдневна облека, побарајте сиво-црно палто со змиски отпечаток, што ќе изгледа идеално со сива маичка и тесни црни панталони. За целосен стајлинг, не заборавајте очила со големи рамки, црна торба и чизми до глужд. Доколку сакате да постигнете навистина смел изглед, вашиот избор може да биде златно палто, под кое може да се види црно-бела маичка во риги, со која црните панталони идеално ќе ви прилегаат.

Миди и макси палта

Ако не се плашите од предизвици во форма на отпечаток од змија, зошто да останете во тој случај само на палто со овој принт. Пробајте макси палто и панталони од ист принт, во комбинација со класична црна маица. Миди верзијата на палтото со отпечаток од змија може да ви се најде за полабава комбинација на облека во однос на фармерки и црна долчевита.

Kaputi sa zmijskim printom – vaš izazov ove zime
Kaputi sa zmijskim printom – vaš izazov ove zime
Kaputi sa zmijskim printom – vaš izazov ove zime
Kaputi sa zmijskim printom – vaš izazov ove zime
Kaputi sa zmijskim printom – vaš izazov ove zime
Kaputi sa zmijskim printom – vaš izazov ove zime
Kaputi sa zmijskim printom – vaš izazov ove zime

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Комбинации на бои кои вреди да се погледнат! Бојата е деликатна работа. И можеби комбинирањето на боите е една од најтешките работи во модата....

Green Tea

Суви снегулкиЖитарките за појадок често содржат многу јаглени хидрати и шеќери. Како резултат, тие можат да доведат до скок на шеќерот во крвта што...

Route 66

Автомобилската индустрија можеби ја изгуби фантазијата за дизајнот во последните неколку години, но италијанските креативци сè уште се држат. Една од таквите дизајнерски куќи...

Fool Moon

Законот на бројот 3 се заснова на афирмација и едноставна заповед: „Сè што правите ќе ви се врати тродупло“. Универзумот сака да постигнете сè...

Advertisement