Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Како да се носат сите нијанси на чоколадо

Кога црната станува здодевна, веднаш се поставува прашањето: како да се замени најуниверзалната боја? Сепак, нема да чекате долго за одговор – сè што треба да направите е да ги погледнете хрониките во уличен стил.

Браон е идеална алтернатива на здодевната црна боја. Прво, е подеднакво разноврсен и одговара на поголемиот дел од вашата гардероба. Второ, тешко дека ќе најдете боја што ќе изгледа луксузно и „скапо“ – во добра смисла на зборот. Хероините во уличен стил сугерираат комбинирање на кафена боја на различни начини, бидејќи навистина има многу варијации.

Една од најосновните опции е да носите кафеава боја со слични нијанси. Вие добро разбравте: го усвојуваме целиот беж и кафеав асортиман и не го забораваме портокаловиот, кој совршено го надополнува монотониот изглед. Погледнете како тоа го прават трендовските девојки: тие носат палто во чоколадна боја со панталони во морковска нијанса на еко-кожа и основна беж торба.

Друга опција е да привлечете внимание кон деталите. Слободно, надополнете го монохроматскиот беж изглед со светло портокалова чанта или капа со иста боја. За љубителите на контраст, постојат и други опции. На пример, носете кафеава боја во дует со сина или зелена боја. Можеби ви е позната една од наједноставните комбинации: кој не ги спои сините фармерки со џемпер со боја на кафе? Ако оваа опција изгледа премногу едноставна, ве советуваме да бидете инспирирани од идеи од нашиот избор.

Носете сина патент-кожа јакна со кафеави панталони. Завршете го изгледот со небесно сина торба – et voila! Во краен случај, чевлите секогаш помагаат: зачинете ја основната сиво-беж облека со трендовски зелени чевли.

Погледнете како тоа го прават хероините од хрониките на уличен стил!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

При составувањето списоци со најубавите плажи во Европа, во нив најчесто ќе бидат португалскиот Карвоеиро, розовата плажа Елафониси во Грција или Нотр Дам во...

Fool Moon

Некои луѓе можат лесно да разговараат со вас како да ве познаваат цел живот, а вие сте се запознале пред десет минути. Меѓутоа, овие...

Green Tea

Доколку сакате да бидете во топ форма, покрај балансираната исхрана, исто така овие пијалоци можат да ви помогнат… Ако се обидувате да изгубите тежина,...

Fine Living

Во свет каде многу работи стануваат виртуелни и постојат во една сосема поинаква реалност, можностите се навистина неограничени… Во текот на изминатата година, целиот...

Advertisement