Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Како да носите сиво во текот на зимата и да изгледате привлечно

Сивата има многу контроверзна репутација. Од една страна, генерално е призната како универзална – секој знае дека е лесна за комбинирање и дека одговара на секого. Од друга страна, многумина ја сметаат за здодевна боја.

Предлагаме да се отфрлат сите предрасуди и стереотипи и да се концентрираме на нејзините позитивни аспекти. Сепак, сивата е изненадувачки разноврсна боја што може да игра сосема различни улоги во различни комбинации. Не мора да се облекувате во сиви тонови од глава до пети – можете да ја разредете целата сива комбинација на облека со други нијанси, создавајќи текстура, длабочина и димензија.

Сината или виолетовата ќе изгледаат уште поефикасно на сива позадина и ќе изгледаат уште побогати. Сивата ќе изгледа одлично со другите ахроматски тонови – црно-бело. Само од овие три бои веќе е можно да се создаде незаборавен и ефективен изглед кој ќе биде соодветен во секое опкружување.

Доколку вашиот избор е тотално сив изглед, ве советуваме да не бирате работи со ист тон, ова ќе го направи вашиот изглед навистина здодевен и монотон. Сепак, играњето со различни нијанси во иста боја е добредојдено. На пример, можете да земете потемен мантил со комбинација светол џемпер и панталони и со тој потег да станете street style sвезда. Ако успеете да ги комбинирате текстурите на интересен начин, вашиот изглед ќе биде уште поефикасен.

Доколку не сте сигурни како да го стилизирате омилениот сив џемпер, ви предлагаме да ја погледнете галеријата со фотографии каде ве чекаат најубавите стајлинзи на street style ѕвезда.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Направете овесно брашно за само неколку минути, со единствена состојка и процесор за храна или блендер. Овесното брашно е без глутен и е совршена...

Cotton Club

Меланија Трамп ја напушти Белата куќа. Но, како и секогаш, таа го стори тоа со многу стил... Меланија и Доналд Трамп денеска ја напуштија...

Fine Living

По најамбициозниот и најобемен проект за реновирање развиен во неговата 110-годишна историја, хотелот Mandarin Oriental Ritz во Мадрид ќе биде подготвен да ги пречека...

Fool Moon

Изгубен багаж по летовите не е реткост во индустријата на патничка авијација … Од друга страна, многу ретко се случува да добиете надомест од...

Advertisement