Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Како да носите машки преголеми работи на секси начин – покажува Ирина Шајк

Ирина Шајк точно знае како да го направи и наједноставниот стајлинг интересен со помош на стилски техники. Што може да се создаде невообичаено од едноставна бела кошула и широки машки бермуди? Излезе дека со само неколку додатоци и внимателен стил, можете да создадете многу секси изглед. Не верувате во тоа? Видете и самите.

Моделот закопча обемна „машка“ кошула со само едно копче, под кое може да се забележи заводлив црн градник од тантела. Така, збирот на обемни машки работи одеднаш се здоби со женствен и заводлив карактер.

Во исто време, таа не се откажа од удобноста – Ирина го надополни својот стајлинг со најудобните сандали на светот – Birkenstock. И, се разбира, темни очила за сонце – кои, сепак, не им помогнаа на папараците да не ја забележат.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Нијанси инспирирани од птици. Dior Makeup се подготвува за претстојната есенска сезона со колекција наречена „Birds of a Feather“, која се состои од палети...

Wall Street

Многу Олимпијци, освојувачи на златни, сребрени или бронзени медали, претставуваат луѓе богати по дух, но и по пари … Како што знаете многу добро,...

Green Tea

Овесната каша е богата со диетални влакна кои го стимулираат варењето, го балансираат шеќерот во крвта и го зајакнуваат имунитетот, и се наметнува како...

Fool Moon

Стресот е толку сеприсутен во нашите животи што сме скоро навикнати на него – би било чудо ако не се нервираме кога ќе се...

Advertisement