Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Како да носите долг кардиган оваа пролет

Оваа сезона, кардиганот ја презема улогата на капут.

Оваа пролет, дизајнерите и инфлуенсерите ни покажуваат нови начини на носење класични парчиња облека.

Парчиња облека како блејзери од твид, блузи со крагна и кардигани го преплавија модниот свет. Сепак неколку кардигани се издвојуваат, особено долгите модели кои играат доминантна улога во стилизирањето на sвездите. Врвните модели како Каи Гербер и Кендал Џенер ги додаваат на своите стајлинзи, докажувајќи дека кардиганот може да се покаже како доста женствен и секси.

За време на периодот на карантин, кардиганите се појавија како задолжително парче, бидејќи се удобни, практични и лесни за носење внатре и надвор од куќата. Оваа пролет долгите кардигани ја добиваат улогата на палта и стануваат клучни парчиња за елегантен изглед во канцеларија или на вашите лежерни прошетки.

Долгите кардигани можете да ги комбинирате со фармерки или панталони со висок струк и мокасини за во канцеларија или со вашите мини здолништа за лесни прошетки низ градот. Трикот што модните експерти често го избираат е да комбинирате долги кардигани со миди фустани и да го истакнете струкот со ремен. Резултатот е многу елегантен и дефинитивно многу женствен.

Исто така, освен кардиганите во основни нијанси, како беж или црна, кои дефинитивно одговараат на сè, не двоумете се да експериментирате со интензивни и пастелни бои. Долгите кардигани во светло жолта или розова нијанса ќе ја надоградат вашата секојдневна облека и веднаш ќе го подобрат вашето расположение.

Во галеријата погледнете ги инспиративните примери.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Закотвен во бетонскиот океан Хонг Конг, трговскиот центар Whampoa има невообичаена глетка што го рефлектира поморското наследство на градот, но исто така овозможува и...

Four Seasons

Маурициус има една необична коинциденција, а тоа е дека една од неговите најпознати туристички атракции е прилично слична на нејзиното знаме. Имено, знамето на...

Green Tea

Глобалниот тренд на фототерапија се појави пред неколку години. Селфито со футуристички маски кои испуштаат црвено, сино или зелено светло беа објавени од главните...

Cotton Club

Ниту една жена не може да одолее на овој моден додаток! „Headband“ венчиња како оние што ги прослави Блер во серијата „Gossip Girl“ се враќаат на модната сцена....

Advertisement