Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Како да носите бермуди оваа пролет

5 различни стилови што вреди да се копираат.

Бермудите денес се сметаат како еден од основните елементи на женската гардероба.

Тие спаѓаат во категоријата трендови кои доаѓаат и си одат, но се чини дека во последните две години тие одлучија да не го напуштаат својот трон и ги освоија дури и најсложените љубители на модата. Тие првпат се појавија како дел од индустријата за облека во 1914 година, кога Натаниел Коксон излезе со идеја да создаде шорцеви за работа за да можат работниците да работат поудобно на високи летни температури.

Во 2021 година, бермудите се едни од најженствените и најпрактичните делови на женската гардероба, бидејќи во многу прилики можат да се носат на различни начини – од утро во канцеларија со кошула и потпетици, до обична прошетка во комбинација со патики или за ноќно излегување со високи потпетици или влечки… Исто така, ако сте љубител на андрогиниот стил, вреди да ги комбинирате со „машки“ блејзери, создавајќи ваш сопствен, модерен костум.

Оваа пролет и лето инвестирајте во удобни и воздушни ленени бермуди, но и во модели во пастелни нијанси.

Проверете неколку совети за стил во нашата галерија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Секоја боја има посебно значење, а според психологијата на бојата, нашата омилена нијанса може да открие многу за нашиот карактер и живот. Астрологот Мишел...

Green Tea

Артичоката е една од основните состојки на медитеранската исхрана. Овие фотогенични пупки се всушност еден вид на диво трнливо растение (чичка), иако честопати ги...

Fine Living

Томи Хилфигер и неговата сопруга, дизајнерката Ди Оклепо, купија луксузна вила во Палм Бич вредна 21 милион долари. Езерската вила е изградена во 2006...

Fool Moon

Албумот ќе биде посветен на нејзиниот развод! Одлична вест за обожавателите на Адел: извор близок до пејачката соопшти дека многу скоро ќе издаде нов...

Advertisement