Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Какви „Тренч“ мантили носеле Софија Лорен, Кетрин Денев и другите познати sвезди од минатиот век

Тешко е да се најде нешто убаво во дождливото и студено пролетно време …

Но, ваквите временски услови сепак имаат еден значаен плус – тие ни даваат причина да го носиме нашиот омилен тренч капут, која цела зима беше на далечната закачалка од нашиот гардеробер, или уште подобро, да одиме на шопинг и да додадеме некоја новост во нашата колекција што придружува нови трендови.

Како инспирација, ве советуваме да погледнете спектакуларни фотографии од sвездите од минатиот век во најмодерните мантили: црно и млечно бело, совршено беж и темносино, со карирана постава, необични копчиња или класика, без непотребни детали.

Овие sвезди јасно докажуваат дека постојат работи што едноставно не излегуваат од мода, а една од нив е класичното розово палто.

Француската пејачка и актерка Франсоа Харди носела кариран розов капут со големи очила за сонце – исто како и на последната писта на Burberry (размислете за оваа комбинација во случај да изгрее сонцето).

Одри Хепберн го носела својот омилен розов капут со бело здолниште и мокасини со ниски потпетици – елегантна и безвременска комбинација.

Легендарната Софија Лорен го надополни изгледот со уште еден многу ефикасен додаток – свилена марама врзана под брадата, која лесно ќе ја замени вашата качулка за време на ветровит и ладна пролет.

Мерил Стрип како да ги предвидувала сите модни трендови од 2021 година: во чевли со буен ѓон, спортско капаче и широки фармерки, изгледа како фотографијата да не е направена во 1979 година, но вчера – на крајот на краиштата, вака се облекуваат сите познати инфлуенсери денес

Брижит Бардо избирала безвременски класици: според нејзиното толкување, ровот е најдобро комбиниран со бисерен ѓердан во неколку редови и ние сме подготвени да се обложиме дека таквата комбинација нема да го изгуби своето значење во наредните години.

Овие и други инспиративни архивски слики на познати ѕвезди се наоѓаат во нашата галерија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Најновиот дом на брендот Versace сака да го направи вашиот ентериер уште помодерен … Италијанскиот луксузен бренд штотуку ги отвори вратите на својата нова...

Fool Moon

Во последната година видовме дека се сменија многу од она што го знаевме. Сепак, некои работи и понатаму остануваат исти. Социјалните мрежи сè уште...

Green Tea

Ви откриваме сè што треба да знаете! Во заедницата на нутриционисти, познати по специјалните хранливи состојки, но и разни животински и растителни производи што...

Cotton Club

Во свет каде што зборовите пандемија, карантин, вакцина и ограничувања се користат почесто отколку што би сакале, модата нè потсетува дека треба да се...

Advertisement