Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Каква мајка, Таква ќерка! Модно се поклопија со Кетрин и Шарлот на велигденската миса

Бројни членови на британското кралско семејство се собраа на велигденската миса во капелата Св. Џорџ. Кралицата Елизабета Втора ја пропушти мисата што традиционално се одржува во оваа капела изградена околу замокот Виндзор.Очекувано, најголемо внимание кај насобраните претставници на медиумите предизвика појавата на војвотката и војводата од Кембриџ и нивните деца, принцот Џорџ и принцезата Шарлот.

Исто како и неговиот татко, 8-годишниот Џорџ носеше костум со вратоврска и изгледаше како вистински мал господин во него.

Не само што Вилијам и Џорџ се поклопија во модата – и женските сили на нивното мало семејство го направија истото. Имено, и Кетрин и 6-годишната Шарлот носеа сини фустани.

Кетрин избра светло сина палто-фустан од дизајнерката Емилија Викстед, која веќе ја носеше во 2017 година за време на официјалната посета на Луксембург. Ги искомбинирала со сини кожни салонки со брусена кожа со потпис на брендот Еми Лондон и чанта со истиот потпис. Изданието го комплетираше со елегантен обрач за коса во сина боја, изработен од британската хетерка Џејн Тејлор.

Сино фустанче носеше и малата Шарлот, но тоа беше модел со цветен дезен. Сините волнени хулахопки беа совршено дополнување на симпатичен фустан со јака.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Ако сте љубители на хероите на Дизни и светот на бајките, сигурни сме дека ќе бидете воодушевени од авантуристичкиот пакет што брендот штотуку официјално...

Route 66

Компанијата денеска објави подобрувања на конференцијата за програмери во светот на Apple, која ќе трае до петок, 10-ти јуни.Apple одговори на неодамнешната објава на...

Wall Street

Првиот човек на Тесла го коментираше бизнисот на Volkswagen… Спротивно на очекувањата, тој е полн со пофалби за Volkswagen. Покрај тоа што добро се...

Advertisement