Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Кажете му „bonjour“ на новиот парфем Idôle Emily in Paris

По колекцијата шминки, Lancome лансира ограничено издание на парфем на Idole Emily in Paris како дел од колекцијата Lancome x Emily in Paris во ново шишенце, украсено со познатиот облик на срце и Ајфеловата кула.

Софистицирана, но беспрекорно модерна, парфемната вода на Идол им дава на своите носители непоколеблива сила да се осмелат да сонуваат големи соништа. Овој свеж и чист мирис постојано се развива во текот на денот, додавајќи привлечни цветни ноти, оживувачки цитрус и бел мошус.

„Уживајте во убавината на Париз… Подгответе се да го резервирате вашето патување во Париз! Колекцијата „For the Love of Paris“ е инспирирана од градот на љубовта и францускиот „Je Ne Sais Quo“, како и беспрекорно забавниот современ стил на Емили. Пакетот со ограничено издание го краси омилената маскота на Емили и париски шмек на секое парче од колекцијата. Сега можете да ги изберете вашите омилени парчиња Ланком и да создадете париски изглед инспириран од главната хероина на популарната серија“, велат од брендот Ланком.

Lancome Idole Emily во Париз 2022 е шифро-цветен мирис за жени, сензуален и романтичен, топол и страстен, нагласен со букет од овошни и цитрусни акорди, како и нежни свежи, цветни и пудрести тонови. Мирисот се отвора со цитрусни и овошни горни ноти на бергамот, круша и розова пиперка. Цветното срце открива ноти на турска роза, додека парфемскиот состав е надополнет со длабоки зачинети ноти на мошус и ванила.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Има голема разлика во годините меѓу овие познати парови, но иако се на мета на секојдневни критики, нивната љубов нема граници. Големата разлика во...

Green Tea

Дали знаевте дека ова овошје е природен лек за холестерол, крвен притисок и циркулација? Во написот што следи откријте ги сите негови придобивки за...

Cotton Club

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој...

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Advertisement