Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Што побогу се случи со Елеганцијата? Најлошите комбинации од овогодинешните „Brit Awards“

Доделувањето на најпопуларните британски музички награди, Brit Awards, се одржаа во лондонската О2 арена. Имајќи предвид дека наградите што не беа откажани поради пандемијата можеа да се избројат на прсти, но сепак љубителите на модната драма кои следат вакви настани беа воодушевени од синоќешниот настан.

Наградите ги прославија и модните критичари, кои денес собираат впечатоци и составуваат списоци со најдобро и најлошо облечени учесници на овогодинешните Brit Awards.

Оваа награда никогаш не била синоним за елеганција и врвни модни изданија. Напротив, на него почесто можевме да видиме нешто изненадувачки комбинации или многу провокативни изданија кои се балансираат на работ на добар вкус.

Британците ја поставија 25-годишната пејачка Мејбел меѓу најлошо облечените дами на доделувањето на оваа година, кои на црвениот тепих пристигнаа во фустан од Тони Вард. Креацијата во неонска зелена нијанса украсена со циркони со висок шлиц и исечоци на стомакот и грбот не остави добар впечаток кај познавачите на модата.

„Што Побогу Се Случи Со Елеганцијата?“, Коментираат и корисниците на Инстаграм.

Мејбел го комбинираше фустанот со сандали во иста нијанса и со тоа го зацврсти своето место на списокот на најлоши комбинации од Brit Awards. Погледнете ја нашата галерија и видете кој друг е на неа.

DJ Semtex не се грижи за гламурот и елеганцијата, па затоа за наградата избра „дуксер“ и се најде на списокот на најлошо облечени

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Секоја боја има посебно значење, а според психологијата на бојата, нашата омилена нијанса може да открие многу за нашиот карактер и живот. Астрологот Мишел...

Green Tea

Артичоката е една од основните состојки на медитеранската исхрана. Овие фотогенични пупки се всушност еден вид на диво трнливо растение (чичка), иако честопати ги...

Fine Living

Томи Хилфигер и неговата сопруга, дизајнерката Ди Оклепо, купија луксузна вила во Палм Бич вредна 21 милион долари. Езерската вила е изградена во 2006...

Fool Moon

Албумот ќе биде посветен на нејзиниот развод! Одлична вест за обожавателите на Адел: извор близок до пејачката соопшти дека многу скоро ќе издаде нов...

Advertisement