Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

И како бринети и како русокоси: 10 славни дами кои изгледаат одлично со секоја боја на коса

Новата боја на коса е најбрзиот начин да го промените вашиот изглед. Но, не е лесно за секого да донесе одлука. Бринетите тешко се одлучуваат да ја осветлат косата, а русокосите не е лесно да се убедат да ја затемнат својата фризура. На некои дами им требаат недели и месеци драматично да ја променат бојата.

Бојата на кожата, обликот на лицето, но и возраста на поединецот се само некои од факторите кои влијаат на тоа дали тие ќе изгледаат добро со светла или темна коса.

И додека повеќето жени претпочитаат една или друга варијанта, има и такви среќници кои можат да носат скоро каква било боја на коса и да изгледаат фантастично со неа.

Пејачката Ријана обожава да експериментира со боите и должините на косата, изгледа одлично со што и да и каже на својата фризерка. Оваа среќа ја споделува и Кети Пери, која ја гледавме во текот на нејзината кариера во сè, од розова коса до темно сини кадрици.

Погледнете ја нашата галерија со фотографии и видете кои сите славни дами изгледаат одлично без разлика каква боја на косата носат.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Збогатете ја вашата трпеза и испробајте нешто ново и невообичаено. Препорачуваме сладок компир-сладок компир. Тоа е тропско растение и иако се нарекува сладок компир,...

Fine Living

Столбот на животот или столбот Качи е природен варовнички монолит кој се наоѓа во истоименото село на западниот дел од Грузија, кое е распространето...

Fool Moon

Хороскоп – Како да знаете дали ви се допаѓа неговиот хороскопски знак… Како се однесуваат хороскопските знаци во љубовните врски? Како да дознаете дали...

Green Tea

Објавен е списокот #BestDiet2021. Медитеранската диета е најдобра во светот според US News & World Report, кој објавува список на најдобри диети на почетокот...

Advertisement