Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Итно ни треба одело со поло кардиган

Џиџи Хадид претстави ново „must have“ парче облека на сезоната!

Неодамна, Џиџи Хадид триумфално се врати на модната писта по породувањето: манекенката учествувала во ревијата Версаче есен/зима 2021.

Сепак, поголемиот дел од нејзиното време сега е посветено на нејзиното бебе кое се роди минатата есен. На една од прошетките со својата ќерка, Џиџи повторно била забележана од папараците и сега можеме да го проучиме нејзиниот интересен пролетен стајлинг.

За прошетка низ градот, Џиџи Хадид избра сив костум направен од ребреста плетена облека, кој се состоеше од широки панталони и кардигани со поло крагна. Изгледот го надополни со минималистички црни чизми со мала стабилна потпетица, неколку ланчиња околу вратот и очила за сонце со кружни темни очила.

И, се разбира, Џиџи не можеше без маска – безбедноста сега е најважна. Вистина, Џиџи одлучила да ја претвори неопходната работа во полноправен моден додаток – маската била во согласност со нејзината облека.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

McLaren штотуку претстави нова верзија на својот тркачки модел 720S GT3, кој не е ограничен со правилата и прописите на GT3 трките… Запознајте го...

Fool Moon

Војводата од Единбург почина на 99-годишна возраст, само неколку месеци пред неговиот 100-ти роденден. Сопругот на британската кралица ја доби оваа титула по нивната...

Cotton Club

Не мора да чекате лето за да носите плетени торби. Плетени чанти видовме во колекциите на многу брендови за сезоната пролет/лето. На пример, Dolce...

Fool Moon

Вивиен Вествуд наполни 80 години – а легендарната дизајнерка реши да го прослави роденденот на поинаков начин. Во чест на нејзиниот роденден, таа ќе...

Advertisement