Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Ирис ван Херпен претстави колекција на висока мода која го одзема здивот, а е инспирирана од печурки

Ирис ван Херпен, пионер на модерната технологија на висока мода, уште еднаш го покажа целиот спектар на својот талент и уникатната визија зад нејзините неверојатни креации со колекцијата Roots of Rebirth.

Нејзината нова колекција е инспирирана од природата, поточно, книгата на Мерлин Шелдрајк „Заплеткан живот“, која ги гледа габите како сврзно ткиво, жив конци што ги поврзува различните системи на живиот свет. По една година изолација и разделба, Ирис ван Херпен беше инспирирана од „дрвената широка мрежа“ – врската помеѓу земјата и подземниот свет. Комбинирање на современи технологии, 3Д печатење, ласерско сечење и рачно изработено и рециклиран пластичен полиестер од океанот, за кој вели дека има квалитет и деликатес на свила, Ирис ван Херпен уште еднаш ги поместува границите на модата, високата мода, што бара уникатен пристап и рачно изработени од најдобрите материјали.

Погледнете ги избраните изгледи од колекцијата подолу:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Славната 35-годишна манекенка ја сподели својата утринска рутина за убавина на Инстаграм профилот на британски Вог и откри неколку тајни за нејзиниот навистина беспрекорен...

Cotton Club

Без разлика дали имате дизајнерски моден додаток како што е чевли или чанта што не изгледа многу луксузно после долгогодишно интензивно носење, или купивте...

Fool Moon

Жените родени во знакот на Бик, Близнаци и Јарец имаат неверојатен шарм, па на мажите им е многу тешко да се спротивстават. Бик Нема...

Cotton Club

Можеби 2021 година е стара само два месеци, но се чини дека ова ќе биде година кога Ела Емхоф ќе оствари многу од своите...

Advertisement