Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Ирина Шајк во најдобриот овчи капут за зима

Зимски капут од соништата.

Јакни од сите видови тешко може да се наречат нешто навистина оригинално. Дури и ултра-гломазните модели станаа прилично чест основен дел од секојдневната зимска гардероба. Затоа, стилистите од сезона во сезона бараат достојна и модерна алтернатива за нив. Оваа година овчовите палта, кои брзо се вратија на модните писти, улиците и Инстаграм, станаа хит на сезоната.

Најозборуваниот модел е овчовиот мантил на полскиот бренд The ​​Manney. Во овој капут веќе се појавија модни диви од новата генерација – Елса Хоск и Матилда Џерф. И сега класичната убавица Ирина Шајк ја покажа својата љубов кон долгиот, голем кафеав капут со постава на овча кожа.

Во петокот, рускиот супермодел и нејзината ќерка прошетаа по фреквентните улици во Њујорк со шолја кафе. И ова е една од најспектакуларните „родителски“ слики на Ирина во последниве години.

Под палтото од овча кожа, супермоделот носеше многу удобно плетено одело во продорна канарска нијанса, што ја истакнуваше нејзината вртоглава фигура. Чантата во жолта нијанса исто така убаво го надополни модерниот стајлинг.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

За да ужива во својата втора бременост, Пипа Мидлтон покажа со широка насмевка која ја фатија британските папараци додека шеташе со нејзиниот двегодишен син...

Fool Moon

Неодамна стана познато дека по многу гласини и шпекулации, Ким Кардашијан сепак поднесе барање за развод од Канје Вест. Публикациите ширум светот сега со...

Cotton Club

Џемперот во риги со право се смета за класична гардероба – и во дует со монохроматски панталони, лесно станува униформа за секој ден. Да...

Fool Moon

Нови фотографии од снимањето. Се појавија нови снимки од снимањето на драмата за принцезата Дијана наречена „Спенсер“, во која главната улога ја толкува ѕвездата...

Advertisement