Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Иман Хамам изгледа волшебно во новата кампања на Жан Пол Готје „Скандал“

Иман Хамам е новото лице на кампањата на брендот Жан Пол Готје посветена на парфемот Скандал.

Позирајќи во боксерски ринг опкружен со луксузни лустери, Иман изгледа неверојатно во црн фустан со длабоко деколте. Рекламната кампања ја сними Оливер Хедли Пирч, а Иман го канализира легендарното шише со мирис, кое вклучува и пар нозе.

Џејмс Валеро бил задолжен за стајлингот, додека Лојд Симондс и Одил Гилберт се грижеле за беспрекорната шминка и фризура.

Исто така, Иман позирала со машкиот модел Паркер Ван Норд во промотивни слики и кратка реклама за брендот.

Опишан како гурмански хипер, парфемот Скандал содржи ноти на гарденија, мед и пачули.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

„Вила Лагуна драјв“ се наоѓа во Форт Лодердејл, Флорида, величествена и волшебна вила лоцирана на рамна лента од земја со прекрасен поглед на устието...

Cotton Club

Најјексклузивниот модел достапен во моментов, украсен со исклучителни јаглеродни влакна, алуминиум, титаниум и кожа, сега е подготвен за испорака до клиент во САД. Најавени...

Route 66

Вертикалната воздушна вселена очекува нивниот VA-1X eVTOL да стане дел од комерцијалната понуда до 2024 година… Британската компанија пред неколку дена ги претстави своите...

Green Tea

Без разлика дали станува збор за пијалок со меурчиња за славење на роденден или коктели со пријателите за време на бранч, има јасно специфични...

Advertisement