Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Изгледаат совршено, поелегатно: Брижит Макрон одбрала подобри потпетици од Моника Белучи за свечена вечера

Италијанскиот претседател Серхио Матарела пристигна вчера во официјална посета на Франција. Неговиот домаќин, францускиот претседател Емануел Макрон, по тој повод организираше државна вечера одржана во Елисејската палата.

Голем број истакнати италијански гости, како креативната директорка на модната куќа Dior, Марија Грација Чиури и познатата актерка Моника Белучи, пристигнаа на свечената вечера во официјалната резиденција на францускиот претседател.

Убавата 56-годишна девојка го привлече вниманието во долг и лелеав фустан од модната куќа Dior, која го комбинирала со прекрасен ремен и препознатливо копче, а исто така носела и нивната чанта.

Коментаторите на социјалните мрежи го пофалија изборот на фустан, но не и чевлите што ги носеше Моника.

Одбрала црни потпетици од дизајнерот Кристијан Лубутин со платформа и вртоглаво висока тенка потпетица.

„Таа би изгледала подобро со класични елегантни салонки“, коментирала една обожавателка на Инстаграм.

Сепак, голема пофалба добија потпетиците избрани за истата пригода од француската прва дама Брижит Макрон.

Таа останала верна на модната куќа Louis Vuitton. Нивните бели салонки ги носела со метален врв што сјано одговарал на нејзиниот бел фустан со сребрени детали.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Топ моделот Александра Агостон е заштитно лице на кампањата на брендот Викторија Бекам за сезоната есен/зима 2021 година. Колекцијата, инспирирана од денешните потреби, снимена...

Fine Living

Наместо непотребно горење на дрва, што денес е вообичаена практика поради хиперпродукција и при која се ослободуваат штетни емисии на јаглерод диоксид во атмосферата,...

Four Seasons

Јужнокинескиот карст на почетокот звучи како евтина роба од Ebay, но не мора да биде. Во овој случај, зборуваме за нешто толку вредно и...

Fool Moon

Карл Лагерфелд, великанот на светската модна сцена, беше еден од најголемите таленти на 20 век и во исто време колекционер со ненаситна жед кога...

Advertisement