Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Иднината е секси, според Том Форд

Модната недела во Њујорк заврши со модна ревија на Том Форд, чија колекција го одразува жешкото исчекување на ноќните излегувања.

tom ford

Многумина од нас сѐ уште фантазираат за вечерни излегувања како некогаш, за изговори за дотерување и покажување во најдобро светло. Се сеќаваме како изгледаше кога светлата на диско топката фрлија светлина врз нашите облеки и шминка со малку сјај … Дека враќањето на овој стил на ноќен живот се очекува во пролетната сезона, покажа и Том Форд, кој ја затвори модната недела во Њујорк.

Светки, синџири, модни додатоци од сатен и кристал ја осветлија модната писта. Структурните костуми сега се помеки и врзани за половината, сатенските панталони се пресечени, светкавите кошули се врзани во јазол … Удобноста, која ја откривме во последната година и половина, стана норма од која не сме подготвени да се откажеме дури и кога сакаме да изгледаме жешко и добро Том Форд го препозна тоа.

Покрај одличните текстури, колекцијата изобилува и со заситени нијанси на сина, розова и зелена боја кои ќе изгледаат добро на фотографии кои ги документираат моментите што сакаме да ги паметиме и споделиме на социјалните мрежи.

Модните додатоци вклучуваат златни синџири и бисерни ѓердани што се носат околу вратот, кристални токи и чанти кои придонесуваат за гламурозен впечаток на комбинации од поспортски кроеви, додека малите чаши во комбинација со кожени парчиња го предвидуваат враќањето на модата од „Матрикс“. Избрани изгледи од колекцијата за пролет / лето 2022 година во галеријата:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement