Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Зошто принцезата Дајана престанала да носи Chanel по разводот со принцот Чарлс

Врската помеѓу принцот Чарлс и принцезата Дајана стана особено бурна кон крајот на нивниот брак. Кога синот на британската кралица конечно се увери во своите чувства кон Камила Паркер-Боулс, страдањата на Лејди Ди немаа крај. По скандалозниот развод, животот на принцезата драматично се промени – и тоа дури влијаеше на нејзините модни преференции.

Некои работи Дијана не можеше да ги носи повеќе, вклучувајќи го и Шанел. Принцезата беше наклонета кон креациите на модната куќа и се појави во нив неколку пати. Сепак, австралискиот дизајнер Џејсон Бренсон, кој соработуваше со Лејди Ди во 1996 година, ја откри причината за ваквата нагла немилост кон брендот.

Во еден момент, поранешната сопруга на принцот избра фустан од Версаче и Џејсон се понуди да го надополни стајлингот со чевли на Шанел, но Дијана веднаш одбила. „Не, не можам да ја носам Шанел, ова се иницијалите Ц, Камила и Чарлс“, рече таа категорично.

Логото на брендот уште еднаш ја потсети на предавството на нејзиниот сопруг.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Припадниците на овој хороскопски знак сакаат да заведуваат, не се срамат да се препуштат на разни видови задоволства во спалната соба, а партнерите често...

Fine Living

Означувајќи го дебитантскиот напредок на брендот на Карибите, Six Senses La Sagesse Grenada се наоѓа во јужниот дел на островот, кој е познат по...

Route 66

Новиот електричен автомобил од Германија чини околу 100.000 евра. Taycan Cross Turismo е попрактична верзија на Porsche Taycan, кој се продава од 2020 година....

Wall Street

Конгломератот LVMH ја „изеде“ својата конкуренција, најголемиот производител на храна и пијалоци во светот, Nestle, со цел да стане највредната компанија во Европа… Според...

Advertisement