Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

ЗЕНДАЈА И ЛУИС ХАМИЛТОН СЕ ЅВЕЗДИТЕ НА НОВАТА КАМПАЊА НА VALENTINO PINK PP …

Ѕвездата на Еуфоријата и повеќекратниот шампион во Формула 1 Луис Хамилтон ги здружуваат силите за да ја оживеат визијата на креативниот директор Пјерпаоло Пиколи.

Тоа беше успешна година за Зендаја и Луис Хамилтон во најмала рака. Не само што Зендаја беше прогласена за една од 100-те највлијателни луѓе во светот од страна на магазинот Time – листа на која Хамилтон се појави во 2020 година – туку беше номинирана за четири награди Еми за нејзината улога во Euphoria. Што се однесува до Луис Хамилтон, седумкратниот светски шампион во Формула 1, оваа година се „зацементира“ како еден од најдобрите во својата област. Слободно може да се каже дека овие двајца се незапирливи. Не само што Зендаја веќе има Еми во рацете, туку таа е и заштитно лице на една од најголемите луксузни модни куќи во светот: Valentino.

Во декември 2020 година, Зендеја беше назначена за глобален амбасадор на италијанската куќа и ја претстави кампањата за колекцијата Rendez-Vous за пролет/лето 2022 година, учествувал и во кампања која за него е вистинско „исчекорување од комфорната зона“ и го турка во розовиот рај.

Во оваа кампања, Пичиоли го воведува брендот Valentino во нов прогресивен свет додека останува верен на кодовите на модната куќа. За овој светло розев спектакл, Пичоли ја користи сопствената нијанса на фуксија, која ја разви во соработка со Институтот за бои Pantone. Со помош на Хамилтон, Пичоли успеа да ја воведе нијансата „Pink PP“ и во машката и во женската колекција за да ги разбие однапред замислените родови улоги.

Во новата кампања на Pink PP ги гледаме Зендаја и Хамилтон облечени од глава до пети во розови куќни парчиња.

Монохроматските студиски кадри ја прикажуваат Зендеја во мини фустан со буци чизми на платформа, додека на друга фотографија позира во предимензиониран блејзер и панталони. Хамилтон претставува лежерен розов костум кој е комплетиран со нови розови патики на Valentino.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Најстариот син на Николас Кејџ изгледа сосема поинаку од неговиот славен татко, но се чини дека имаат заедничка слабост кон жените… Вестон Кејџ Копола...

Cotton Club

Кајли Џенер (25) деновиве е во Париз и ревносно ја следи Модната недела, но модните трендови ги диктира само она. Кајли Џенер на модната...

Fool Moon

Познатата двојка неодамна се раздели, а сега за прв пат беа фотографирани заедно на натпревар кој го играше нивниот син.Познатата пејачка Шакира и нејзиниот...

Cotton Club

Актерката Сара Џесика Паркер е позната по својот женствен и смел стил на облекување, а нејзината гардероба изобилува со константни парчиња од кои не...

Advertisement