Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Зелена мода во најбуквално издание

Дали би носеле чанта направена од вистински аспарагус, зелка или краставица?

Минатата недела, Hermes претстави уникатни повторувања на својата иконска чанта Birkin. Француската модна куќа сега се здружи со уметникот, дизајнерот и публицист Бен Дензер за да работат заедно за да создадат три дизајни, направени целосно од зеленчук, кои ги споделија на својот Инстаграм профил.

Познат по неговиот уметнички концепт за комбинирање книги со сладолед, Дензер го вгради својот необичен стил со низа луксузни додатоци, аранжирајќи стебленца од аспарагус, парчиња краставица и листови зелка, создавајќи на тој начин уникатни силуети. Креативецот направи и повторувања на овошјето создадени од банани и јаболка, но засега овие парчиња немаа официјално деби.

Дали би ги носеле?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Како еден ресторан станува најдобар во светот? Секако мора да понуди најдобра храна, незаборавен амбиент, врвен персонал и беспрекорна услуга. Нема тајни состојки во...

Fool Moon

Дознајте како да ја видите вашата аура – нејзината боја открива многу за вас! Дали е можно да ја видите вашата аура? Постои техника...

Cotton Club

Не е целосно истражено колку гените влијаат врз нечиј избор на професија, но познато е дека има луѓе кои токму од таа причина се...

Green Tea

Дружењето со скара и миризливите зелени чимичури во Аргентина е ритуал длабоко вкоренет во нивната традиција… Чимичури е омилен аргентински сос направен од билки...

Advertisement