Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

За љубителите на фармерки: најмодерната горна облека што совршено се вклопуваат со вашите фармерки

Користете ги овие опции за да им дадете посакуван карактер на фармерките!

Еден од најпрактичните и најфлексибилните делови во женската гардероба се, без никакво размислување, фармерки. Всушност, преодните периоди, есента и пролетта, се идеални за носење на нашите омилени фармерки, бидејќи во текот на зимата во тексас е ладно, а во текот на летото е премногу топло.

Значи, сега сме во најдобра фаза да блеснеме во омилените фармерки. Колку и да е фантастичен дизајнот на фармерките, потребен ви е подеднакво импресивен горен дел за да бидете елегантни, од глава до пети.

Кои се горните делови што ќе ви помогнат да изгледате како модел од страница на списание?

Преголема кошула
Комбинирање на тексас со кошула е едно од најбезбедните решенија за успешна и модерна комбинација на облека во текот на целиот ден. Време е да му се подарат новите пет минути слава на овој безвременски и класичен ансамбл. Изберете панталони со поткинати делови – дизајн што модерните девојки често го сакаат – и поклопете го со апсолутниот тренд на сезоната, кошули со големи димензии.

Со халтер топ

Ако барате комбинации кои ќе ви помогнат да ја потенцирате вашата силуета и вашите убаво обликувани мускули, ние го имаме најдоброто решение за вас. Широки фармерки со висок струк ќе изгледаат одлично со топ што ја придружува вашата силуета. Овој дизајн има можност да ги истакне вашите раце и врат на многу убав начин. Додадете златен накит.

Со цветна кошула
Цветниот дезен е совршен за пролетните и летните месеци. Нуди многу убаво и лесно ажурирање, додека разновидноста на дизајни, бои и големини може да ги задоволи сите вкусови, дури и најсложените. Изберете модерни бои на сезоната, како розова, зелена или жолта. Заокружете го стајлингот со бели додатоци, како што е бела чанта или пар модерни влечки.

Со statement топ
Доволен е еден детал за да го трансформирате вашиот целокупен изглед. Во овој случај, станува збор за дизајнот на вашата блуза. Хероините во уличен стил ни дадоа многу идеи. Инвестирајте во топ што ќе ви помогне да го истакнете вашиот стил, како модел што открива едно рамо. Што се однесува до панталоните, изберете фармерки со рамен крој.

Со puff ракави
Нашиот прв контакт со нив беше пред околу две години. Од тогаш па се до денес, тие зазедоа посебно место во нашите срца и во нашата гардероба. Puff ракавите го истакнуваат горниот дел од нашата силуета и тие се едни од најчестите избори. Едноставно комбинирајте го со фармерки и ќе имате модерен изглед во текот на целиот ден.

Со тексас кошула
Ако спаѓате во категоријата жени кои сакаат да експериментираат и сакаат постојано да пробуваат нови и различни работи, тогаш дефинитивно треба да пробате тексас изглед на тексас. За да бидете сигурни во успехот, изберете ги истите тонови на панталони и тексас кошула.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Најновиот дом на брендот Versace сака да го направи вашиот ентериер уште помодерен … Италијанскиот луксузен бренд штотуку ги отвори вратите на својата нова...

Fool Moon

Во последната година видовме дека се сменија многу од она што го знаевме. Сепак, некои работи и понатаму остануваат исти. Социјалните мрежи сè уште...

Green Tea

Ви откриваме сè што треба да знаете! Во заедницата на нутриционисти, познати по специјалните хранливи состојки, но и разни животински и растителни производи што...

Cotton Club

Во свет каде што зборовите пандемија, карантин, вакцина и ограничувања се користат почесто отколку што би сакале, модата нè потсетува дека треба да се...

Advertisement