Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

За романтична пролет – најубавите фустани со пуф ракави

Во свет каде што зборовите пандемија, карантин, вакцина и ограничувања се користат почесто отколку што би сакале, модата нè потсетува дека треба да се ужива во животот.

Значи, оваа пролет, најзабавната верзија на нашите омилени фустани, онаа со пуф-ракави останува во тренд и дефинитивно треба да се купи. Фустаните во која било должина, различни бои или стилови, и што е најважно со пуф-ракави, се залагаат за обновување на вашиот пролетен изглед. Мини фустан со пуф-ракави совршено одговара на вашите патики, додека свилен миди фустан во овој стил е идеален за празничен или вечерен изглед.

Во секој случај, фустаните со пуф-ракави остануваат во тренд оваа пролет и лето, а се чини дека тие ќе нè освојуваат уште долго, па вреди да ги додадете во вашиот гардеробер оваа сезона.

Ја разгледавме понудата на тековните брендови и ги издвоивме најубавите модели за вас.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Секоја боја има посебно значење, а според психологијата на бојата, нашата омилена нијанса може да открие многу за нашиот карактер и живот. Астрологот Мишел...

Green Tea

Артичоката е една од основните состојки на медитеранската исхрана. Овие фотогенични пупки се всушност еден вид на диво трнливо растение (чичка), иако честопати ги...

Fine Living

Томи Хилфигер и неговата сопруга, дизајнерката Ди Оклепо, купија луксузна вила во Палм Бич вредна 21 милион долари. Езерската вила е изградена во 2006...

Fool Moon

Албумот ќе биде посветен на нејзиниот развод! Одлична вест за обожавателите на Адел: извор близок до пејачката соопшти дека многу скоро ќе издаде нов...

Advertisement