Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

За неа сигурно уште долго ќе се зборува: Најубавото издание на Џенифер Лопез од Венеција

Venice, ITALY - Singer/actress Jennifer Lopez climbs aboard a gondola ahead of a photoshoot in Venice BACKGRID UK 11 SEPTEMBER 2021,Image: 631588278, License: Rights-managed, Restrictions: RIGHTS: WORLDWIDE EXCEPT IN ITALY, Model Release: no, Credit line: Cobra Team / BACKGRID / Backgrid UK / Profimedia

Провокативниот бел фустан во кој пејачката се појави на црвениот тепих, предизвика поделени мислења, а кога станува збор за оваа креација, дефинитивно нема поделени мислења!

Филмскиот фестивал во Венеција, кој официјално заврши минатиот викенд, привлече бројни личности од светот на филмот, но и од шоу-бизнисот. Некои од најпознатите холивудски имиња продефилираа на црвениот тепих, а интересот на медиумите беше поинтензивен од кога било досега.

Причината за тоа секако лежи во фактот дека ова е првиот гламурозен филмски настан што се случи во најрелаксираната форма досега од почетокот на пандемијата на коронавирус, без маски и со многу повеќе гости, но и кај тие гости или барем некои од нив.

Најфотографирани дефинитивно беа „новата“ двојка Џенифер Лопез и Бен Афлек, што беше особено случај за време на нивното појавување на последната вечера на фестивалот – бидејќи ова било прво официјално појавување на двојката на црвениот тепих.

Сепак, во текот на неколку дена во бајковитата Венеција, пејачката и актерот беа фотографирани во неколку различни прилики – што би можело да се каже дека Џеј Ло имала однапред замислена модна комбинација.

Онаа што најмногу се истакна по својата убавина во секој домен, дефинитивно е балски фустан со насликани мотиви на Венеција. Ова е Dolce & Gabbana парче облека што доаѓа од нивната колекција за есен/зима 2013 година.

Џенифер го зела фустанот со себе за време на модната фотографија, крстарејќи по нереалните венецијански канали со гондола.

Со оглед на значајната ефикасност на фустанот, додатоците и одделот за убавина беа во втор план. Наменет во стилот на класичниот „old Hollywood“, а тоа потразбира малку свиткани кадрици, црвен мат кармин, нагласени трепки и малку сјајна сенка на очните капаци.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement