Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Ема Корин е заштитно лице на новата есенска кампања Miu Miu

Ема Корин повторно станала sвезда на кампањата Miu Miu и претставува парчиња од новата колекција есен/зима 2021: „A Brave Heart“.

Позирала пред објективот на славниот фотограф Стивен Мејзел и во новите визуелни рекламни кампањи русокосата sвезда покажува низа на емоции.

Стилистката Лота Волкова ги истакнува смелите дизајни за есенската сезона, вклучувајќи преголема надворешна облека, хеклани фустани и „statement“ накит.

M/M Paris работи на креативната насока на кампањата, која опфаќа и низа филмови.

“Корин гласно чита преку анегдоти, спомени – раскажувајќи спомени, вистинити и измислени, во свој и нечиј туѓ глас. Повторно, нејасни се линиите: дали Корин глуми или е реална – дали се ова нејзините зборови или пишано сценарио?“ наведува Miu Miu за видеата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Приватните авиони се дел од секојдневниот живот на најбогатите луѓе во светот, но очигледно, овој модел ќе биде достапен само за некои од нив…...

Fool Moon

19-годишникот е фудбалер на Форт Лодердејл. Ромео Бекам во моментов живее во Мајами, откако ги заврши студиите во Обединетото Кралство на почетокот на оваа...

Four Seasons

Кога актерот Марлон Брандо го купи приватниот остров Териароа, по снимањето на „Бунт на Баунти“ на блиските Тахити и Муреа, тој го опиша островот...

Cotton Club

По импресивниот успех во Париз, Шангај и Лондон, изложбата „Кристијан Диор: Дизајнер на соништата“ наскоро ќе ужива долго во Музејот во Бруклин, во Њујорк....

Advertisement