Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Ела Емхоф претстави сопствена колекција на трикотажа

Можеби 2021 година е стара само два месеци, но се чини дека ова ќе биде година кога Ела Емхоф ќе оствари многу од своите соништа.

Ќерката на Камала Харис е студентка по мода, неодамна потпиша договор со агенција за моделирање и сега има свој деловен потфат, лансирајќи колекција парчиња трикотажа.

Ела Емхоф дебитираше на модната писта Проенца Шулер за колекцијата Есен 2021 на 18 февруари и истиот ден реши да ја претстави својата нова колекција преку својот профил на Инстаграм. Фешнистката создаде колекција која се состои од плетени елеци и капи. Карактеристики на нејзините креации се светлите бои и нивната комбинација, што ја прави уште попосебна.

Нејзините креации се достапни во апликацијата „Мол“, но ако сакате да набавите парче, мора да побрзате бидејќи поголемиот дел е распродаден. Поточно, дизајнерката обезбеди пет парчиња во нејзината колекција, од кои три се распродадоа за само 30 минути.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Во последно време, сведоци сме на зголемената популарност на сивата коса, која пред неколку години гордо ја прифатија многу жители на Холивуд, како што...

Fool Moon

Светот зуи за големото интервју меѓу Меган Маркл и принцот Хари во кое војводите од Сасекс првпат зборуваат за нивната одлука да го напуштат...

Green Tea

Чоколадна торта е, сите ќе се согласат, вистинска класика меѓу десертите, така што има малкумина кои не сакаат деликатеси со чоколадо. Искусната француска готвачка...

Cotton Club

Модерен капут е главната набавка на новата пролетна сезона. За тоа сведочат не само колекциите на брендови, туку и фотографиите од уличен стил на...

Advertisement