Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Екстракт на камелија: омилениот цвет на Mademoiselle процвета на часовниците и прстените на Шанел

Скапоцени цвеќиња кои никогаш нема да свенат.

Габриел Шанел сакаше да се опкружува со сувенири и сите видови симболи. Дизајнерите на модната куќа продолжуваат да им посветуваат одделни колекции на омилените симболи на легендарната дизајнерка: пред неколку дена Шанел лансираше линија кармини, а денес претставија нови три предмети инспирирани од омилените цвеќиња на Мадемозел – камелијата. Станува збор за два Première часовници и прстенот Extrait de Camélia Charms.

Двете верзии на часовникот – со црн емајлиран бирач или целосно поставени дијаманти – беа лансирани во ограничено издание од по 1.000 парчиња. Тие се надополнети со елегантен ремен и разигран приврзок во форма на златна камелија со еден или, во случај на друг часовник, 26 дијаманти.

Прстенот, познат на познавачите на претходните колекции, е надополнет со приврзок за камелија, кој потсетува на минијатурна пупка што цветаше покрај голем цвет.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Може да бидете на повеќе места истовремено без да ја напуштите куќата – се што ви треба е Интернет. И денес Надеж Ване-Цибулски ја...

Green Tea

Како да се истуширате и да не му наштетите на вашето здравје? Не се туширајте со топла водаПрекумерните температури на водата доведуваат до сува...

Cotton Club

Иако пандемијата има видено помалку странски туристи отколку претходните години, тоа не значи дека нема да гледаме омразени „чешки“ сандали на секој чекор во...

Fool Moon

Се буди доцна и мора брзо да се облече за да стигне за работа. Трча низ кујната и ја закачува чашата кафе и го...

Advertisement