Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Едноставен ЦРН фустан со СИРЕНА ФИТ: Карла Бруни Саркози покажа каков ГЛАМУР е исткаен со ЕДНОСТАВНОСТ…

Поранешната манекенка уште еднаш им одржа лекција по мода на многу жени од високото општество.

Сопругата на Никола Саркози, поранешниот претседател на Франција, Карла Бруни уште еднаш покажа дека повеќе е помалку.

Со својот едноставен црн фустан од познатата модна куќа Сен Лоран, Карла ги засени сите на престижниот настан Diner Da La Mode во Париз.

Фустанот во крој на сирена одлично ги истакна нејзините облини, а она што сите го забележаа е дека и по многу години манекенката има идеална фигура.

За да ја разбие монотонијата, Карла реши да стави накит во златна боја, што на целиот аутфит му даде доза на елеганција, што е и очекувано кога е во прашање модната недела во Париз.

Да потсетиме, Карла Бруни на прв поглед го освои срцето на поранешниот претседател на Франција. Три месеци откако стапија во врска, парот се венча на големо изненадување на француската јавност.

Сепак, од 2007 година Саркози и Бруни не се разделуваат и често можеме да ги видиме заедно на разни модни и други јавни настани низ Франција.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Денес овој плоштад повторно блесна, а благодарение на граѓаните и властите кои го зачуваа неговиот историски шарм и автентичност, ја носи титулата најголем средновековен...

Green Tea

И покрај тоа што веќе е во шестата деценија, сепак изгледа многу подобро од многу девојки во триесеттите години. Никол Мичел Марфи, поранешна манекенка...

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Advertisement