Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Едноделни костими за капење што можете да ги носите и на плажа и во град

Дајте му на вашиот урбан изглед летен шмек!

Костимите за капење се несомнено најважната точка на летото. Иако е неопходно парче облека за нашиот изглед на плажа, има многу тренди девојки кои ни дадоа уникатни идеи како да ги вклучиме во нашите вечерни и дневни облеки.

Поточно, едноделните костими за капење се оние кои ќе станат наши сојузници во овој процес. Можете да ги носите наутро со фармерки и влечки, но и за време на ноќни излегувања со панталони или макси здолништа за да дадете летен шмек на вашиот настап во градот.

Откријте 10 дизајни на костими за капење кои ќе ви помогнат да постигнете импресивен резултат!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Нијанси инспирирани од птици. Dior Makeup се подготвува за претстојната есенска сезона со колекција наречена „Birds of a Feather“, која се состои од палети...

Wall Street

Многу Олимпијци, освојувачи на златни, сребрени или бронзени медали, претставуваат луѓе богати по дух, но и по пари … Како што знаете многу добро,...

Green Tea

Овесната каша е богата со диетални влакна кои го стимулираат варењето, го балансираат шеќерот во крвта и го зајакнуваат имунитетот, и се наметнува како...

Fool Moon

Стресот е толку сеприсутен во нашите животи што сме скоро навикнати на него – би било чудо ако не се нервираме кога ќе се...

Advertisement