Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Ева Лонгорија: Ризичен фустан кој фантастично им стои на жените со мали гради…

Ева Лонгорија пристигна во Италија за да учествува на меѓународниот филмски фестивал во Таормина. Фестивалот, кој се одржува во живописното сицилијанско гратче, беше отворен на 26 јуни и ќе трае до 2 јули.Ева дојде на фестивалот да го претстави филмот „Tell It Like A Woman“ во кој глумат Марсија Геј Харден, Леонор Варела, Џенифер Хадсон, Кара Делевињ и многу други актерки.Актерката блесна во вечерниот тоалет на италијанската дизајнерка Алберта Ферети.

Eva Longoria u haljini Alberte Ferretti na Filmskom festivalu u Taormini

Таа избра малку ризичен модел составен од тесен долен дел со директен крој и проѕирен горен дел изработен од тул и украсен со монистра.Токму горниот дел од фустанот е ризичен бидејќи мозаикот од монистра стратешки ги покрива градите.

Eva Longoria u haljini Alberte Ferretti na Filmskom festivalu u Taormini

Иако славните дами секогаш го обезбедуваат своето деколте со самолепливи ремени кога ги носат овие модели на фустани, ремените никогаш не се гаранција дека фустанот ќе остане на своето место и затоа е неопходно да се носи со мала доза на претпазливост за да се избегне непријатност.

Eva Longoria u haljini Alberte Ferretti na Filmskom festivalu u Taormini

Ева позирајќи пред фотограф на црвениот тепих неколку пати го поправала горниот дел од фустанот и како вистински професионалец се фотографирала без модни несреќи.

Овој модел на фустан е всушност идеален за жените кои имаат помали гради. Поголемите деколтеа потешко се контролираат и затоа слични модели на фустани можеби изгледаат малку незгодно, па дури и невкусно на поголемите гради, но затоа изгледаат фантастично на помалите.

Eva Longoria u haljini Alberte Ferretti na Filmskom festivalu u Taormini

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

И покрај тоа што веќе е во шестата деценија, сепак изгледа многу подобро од многу девојки во триесеттите години. Никол Мичел Марфи, поранешна манекенка...

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Green Tea

Многу жени фантазираат за телото на познатата руска манекенка и актерка, а сега дознаваме што прави таа за секогаш да биде во топ форма....

Advertisement