Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Доживејте ја совршената летна авантура

Бидејќи летните денови полека се приближуваат и ни го откриваат нивното вистинско лице со високи температури, имаме се поголема желба за оскудна облека и тренди летни додатоци…

Како што знаете, секоја сезона со себе носи нови трендови кои вреди да се испробаат, но има и такви модни хитови кои се чини дека се вечни. Една од нив е сламената шапка – секогаш кога првите зраци на сонцето ќе не стоплат, сонуваме да се скриеме под сламената шапка со нашиот омилен освежителен коктел во рака, на некоја егзотична дестинација.

Ова лето, можноста да ги носиме омилените шапки на најдобар можен начин ни ја дава украинскиот бренд Ruslan Baginskiy, кого го обожаваат познати личности како Бела Хадид. Познатиот бренд штотуку претстави нова серија креации за оваа сезона, кои вклучуваат практично сè – од големи димензии на силуети до шик стилови, а колекцијата ја фотографираше славниот фотограф Хенрик Пуријен.

Именувана како Summer Escape, новата колекција го истражува вистинското значење на летото. Канализирајќи го сопственото толкување на зборот, Пуријен ги фотографирал новите шапки на плажа, базени и други места. Кога станува збор за стиловите, најмногу се истакнува предимензионираниот модел, како и оној креиран во форма на качкет.

Седнете, прегледајте ги сликите од кампањата и оставете ја топлината на летот да ве плени.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Класични кожени патики Tabi High, добија нова улога во оваа модна сезона…. Maison Margiela и Reebok соработуваат долго време и заедно го освојуваат светот,...

Green Tea

Здрав, летен и исклучително пријатен! Како што се приближуваме до плажата, подготовките брзo се спремаат. Што подразбираме под тоа? Балансирана исхрана, многу вода, вежбање,...

Fine Living

Љубителите на архитектурата знаат дека има многу убави домови во делот Џорџтаун во Вашингтон, но не сите можат да се поврзат со најпознатата прва...

Fool Moon

Придружете се на нов, пооптимистички летен начин на живот следејќи четири едноставни совети. Летните месеци се неразделно поврзани со патувања, бесконечна забава и неисцрпен...

Advertisement