Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Деца со Даунов синдром како ликови на Дизни: Нивната радост е заразна

Фотографката Никол Луиз Перкинс од Велика Британија, која моментално работи во средно училиште за деца со посебни потреби, го осмисли проектот Даун Дизни, во кој ги претставува децата како нивни омилени ликови на Дизни. Никол вели дека нејзината цел била да ги претстави децата со Даунов синдром во целата своја убавина, па затоа ги ставила срцето и душата во секое снимање, за да го покаже нивниот позитивен дух.Рори Хејвуд (стар една година) како Баз Лајтјер од „Приказна за играчките“

Џексон Вон (2 години), во улога на шериф Вуди од „Приказна за играчките“

Аурора Марни (4 месеци) како Ариел од Малата сирена

Леја Купер (6 години), како Пепелашка

JavaScript SDK IFrame Close Place this code wherever you want the plugin to appear on your page.

Анџело С. (2 години), како Симба на Кралот лав

Клои Ленон (6 години), како Мерида

Дороти Мејсон (2 години), како Снежана

Зефонија Ојар (2 години), како Могли од Книгата за џунгла

Холи Алан, (10 години), како Бел од Убавицата и ѕверот

Јенсен Поинтон (6 години), како Ѕвер од убавината и ѕверот

Џексон Џонс (1 година), како Питер Пан

Лорен Руслер, (6 години), како Елза од Кралството Снег

Попи Андервуд, 6, како Ана од Снежното кралство

Еван Вилијамс (5 години), како Кристоф од Кралството Снег

Маријам Ел-Камиси (7 години), како Јасмина

Абдулах Аднан (2 години), како Аладин

Бела Гулд (2 години), како Бу од Monsters Inc.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Многу од облеките, додатоците и обувките што Меган Маркл ги вклучи во своите аутфити тогаш доживеаa вистински бум на светската сцена и се распродадоа...

Fool Moon

Веројатно многу добро знаеме кои се најголемите емотивци и кои се нарцисите меѓу хороскопските знаци. Се разбира, Ракови и Лавови. Сепак, дали знаете кој...

Fool Moon

Трговскиот град Грантам не се појавувал во вестите толку често. Маргарет Тачер е родена таму, Исак Њутн одел на училиште таму, а во 1740...

Cotton Club

Ако спаѓате во категоријата жени „plus size“, есента е одлично време да експериментирате со модата. Повеќе облека на телото значи повеќе опции за комбинирање.Ако...