Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Дамите заблескаа: Гага, Џеј Ло, Камала, Џил или Мишел?

Џо Бајден положи заклетва како 46-ти американски претседател на Соединетите Држави на церемонија во Вашингтон. Пред него се заколна и Камала Харис, првата потпретседателка на Соединетите Држави. „Не ми кажувајте дека промената не е можна“, рече тој, додавајќи дека тој ќе биде претседател на сите Американци и ќе се бори подеднакво за оние кои не го поддржуваат. Иако е главна ѕвезда на денешниот ден во Америка, вниманието го привлекоа и дамите кои се појавија таму. Онаа за која се пишуваше со месеци е исто така Камала Харис, првата афро-американка и првата жена што ја доби титулата заменик претседател. Заедно со неа, блескаа и Лејди Гага и Џенифер Лопез кои пееја, како и Џил Бајден и Мишел Обама кои присуствуваа на настанот.

j.lo

Песната This land is your land ја изведе Џенифер Лопез. ‘Ми беше чест да поминам неколку моменти со овие храбри мажи и жени. Ви благодарам за вашата жртва, ве почитувам денес и секој ден. Утре ќе пеам за вас и за сите Американци ’, напиша Џеј Ло на нејзиниот Инстаграм по пробата. И покрај тоа што блескаше во комбинација на Шанел обележана со црно-бел мантил, силна шминка и гламурозна фризура, таа исто така блескаше за време на настапот. За настапот таа одбра бела комбинација – светкави панталони, бела кошула и долг капут што го украде шоуто. Фризурата и шминката беа беспрекорни, а колку е среќна што е дел од овој историски ден зборуваше нејзината голема насмевка.

kamala harris

По нејзиниот настап, Камала Харис положи заклетва за Потпретседател на САД. Таа не ја симна насмевката од лицето откако се појави на инаугурацијата. Она за што многумина зборуваат е нејзиното прекрасно пурпурно палто потпишано од Керби Жан-Рејмонд од Пиер Мос. Под палтото имаше фустан со иста боја, кој ја надополнуваше елеганцијата.

Попладне околу пет и пол, Лејди Гага ја изведе американската химна, што е голема чест за неа, како што истакна и самата пред неколку дена. Како што можеше да се очекува од неа, комбинацијата што ја одбра привлече многу гледачи на инаугурацијата, што од многу причини се одржува виртуелно оваа година. Станува збор за парче Висока мода на Скијапарели дизајнирано од Даниел Роузбери. На раскошно црвено здолниште, таа носеше темно сина кашмирска јакна, на која се истакнуваше брош во форма на позлатен гулаб.

gaga

Заедно со новиот претседател, пристигна и Џил Бајден, долгогодишна сопруга и новата Прва дама. Сопругата поддржуваше во светло сина комбинација со потпис на младиот американски дизајнер Маркариан, кој работи во Њујорк. Станува збор за комплет фустан и палто, кој остана во сенка на сите детали, особено јаката на фустанот што се гледаше под палтото. Со тоа, таа уште еднаш покажа колку е важно за неа да ги поддржува младите дизајнери низ Америка.

jill biden

На инаугурацијата се појави и поранешната прва дама Мишел Обама, која пристигна со сопругот и поранешниот претседател Барак. Како што можеше да се очекува од неа, ниту овој пат не потфрли. Таа уште еднаш ја оправда титулата модна икона. Се појави во монохроматска комбинација на магента бои. Панталони, долчевита и раскошно палто беа полн погодок. Тоа е дело на американскиот дизајнер Серхио Хадсон. Заедно со црни ракавици и маска, особено се истакна златниот детал од ременот. Според сите сметки, сите дами блескаа и зависи од вас да ја изберете најдобрата!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Можете да ја сакате или да ја мразите јогата, но придобивките за телото не можат да се одречат. Асаните и вежбите за дишење заедно...

Cotton Club

Манекенката сподели фотографии од нејзината лична архива. Модната недела е во полн ек во Париз. А, тоа значи дека сите топ модели, вклучително и...

Fool Moon

Некои филмови, иако се означени како романтични, оставаат горчливо-сладок вкус по гледањето. Но, сепак ги сакаме, можеме лесно да го повториме гледањето онолку пати...

Fine Living

Леброн Џејмс продава имот во Лос Анџелес за помалку пари отколку што платил во 2015 година. Тоа не значи дека кошаркарската ѕвезда е во...

Advertisement