Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Дали секогаш ја стилизирате косата на ист начин? Еве што вели вашата СЕКОЈДНЕВНА ФРИЗУРА за вас?


Можете да научите многу за карактеристиките на луѓето од нивните навики, но и од начинот на кој тие обично ја обликуваат косата.

Навиките откриваат многу за луѓето.

Вообичаената, секојдневна фризура сигурно не е исклучок, таа навистина ги крие добрите и лошите страни на вашиот карактер.

Всушност, косата може да каже многу за нејзините сопственици. Плетенка, опашка, пунџа, пуштена коса, сите овие фризури и човечките карактеристики се меѓусебно поврзани.

Фризура број 1

Вие сте романтична личност, отворени сте за нови знаења и искуства. Само позитивното го барате кај луѓето, па за жал често сте разочарани од другите. Вие сте оптимист во душата.

Фризура број 2

Вие сте сигурни во себе, не ве интересира ништо и не ве повредува неспособна критика кон другите. Не ви требаат голем број пријатели, но затоа ве сметаат за најверен пријател во општеството. Не престанувајте да ги исполнувате другите со вашата енергија!

Фризура број 3

На прв поглед се чини дека сте многу горда личност. Како може да се однесува човек што брза да ги постигне сите поставени цели, игнорирајќи ги здодевните приказни „за ништо“? Навикнати сте да постигнувате сè самостојно, и не ви треба помош од другите.

Фризура број 4

За оние кои не ве познаваат, вие сте жена воин, а за блиските сте меки и кротки. Вие сте секогаш на страната на искреноста и интегритетот. Никој не може да ве измами.

Фризура број 5

Вие сте креативна личност со богат внатрешен свет. Досадната работа не е за вас, живеете со уметност и креативност.

Фризура број 6

Понекогаш ви пречи сопствената отвореност, но вие сте од оние луѓе кои секогаш се подготвени да помогнат, дури и на странци.

Фризура број 7

Вие сте добар слушател и набудувач. Вие сте внимателни со секој детал, тоа е она што ви помага да бидете лидер.

Фризура број 8

Многу луѓе мислат дека не може да се најде помирна личност, но подобро е да не се обидуваат да ве налутат. Нема да бидат добро! Едноставно, не секој може да издржи таков притисок на остроумност.

Фризура број 9

Добро развиената самодисциплина и самодоверба се вашите адути. Вие не сте од оние кои размислуваат на почетокот, а потоа работат. Обратно е со вас. Сигурни сте во сè што започнувате.

Фризура број 10

Вие сте креативна личност, интелектуалец и естет. Вие не толерирате лош вкус и се обидувате да изберете луѓе слични на вас во вашето опкружување.

Фризура број 11

Дали сте забележале дека тие често плачат на вашето рамо? Мирна, љубезена, совесна – па како не може да ти се верува?

Фризура број 12

Вие сте организирана и независна личност, сакате сè да биде јасно и на свое место. Ја сакате едноставноста во сè.

Фризура број 13

Вие сте вистински природен оптимист! Го цените секој момент и не сте подготвени да го поминете животот залудно. Не е лесно да ве налути, како што може да им изгледа на другите. Всушност, толку силна личност и луѓе како тебе не се среќаваат често.

Фризура број 14

Погодноста е вашата главна карактеристика. Не ве интересираат туѓи животи, озборувања… Што ќе е сето ова за човек како вас, жена која сигурно поминува низ животот?

Фризура број 15

Можеби сакате да сонувате и да се потопувате во креативност и имагинација, но тоа не ве спречува да постигнете сè што е на вашата листа „Јас сакам да направам“.

Фризура број 16

Вие сте мирна, а понекогаш, дури и ладнокрвна личност. Таков еластичен и силен карактер може да се посакува само.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Мерилин Монро своевремено беше Норма Џин, а клучниот чекор во нејзината трансформација во икона за убавина и сексапил е благодарение на нејзиниот шминкер Алан...

Fool Moon

Добро, постои можност вашите последни неколку месеци да сте биле најстраствени досега, а можеби и повеќето напалени … досега. Од друга страна, можеби вашето...

Fool Moon

Клаудија Шифер доби голема чест – создадена е нова кукла Барби според нејзиниот лик! Како дел од роденденот на супермоделот (таа наполни 50 години...

Cotton Club

Кога конечно ќе се соочиме со фактот дека потоплиот дел од годината дојде и помина, конечно можеме да се свртиме кон сите убавини на...