Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

ДАЛИ ОВА e НАЈПРЕДИЗВИКУВАЧКИОТ ФУСТАН: Само таа може да носи вакво нешто на себе и да изгледа НЕВЕРОЈАТНО…

Кајли Џенер (25) деновиве е во Париз и ревносно ја следи Модната недела, но модните трендови ги диктира само она.

Кајли Џенер на модната недела во Париз се појави облечена во најпровокативниот фустан на сите времиња.

Нејзините неверојатни облини беа обвиткани во проѕирен фустан со бела тантела под кој стратешки беше поставена огнена црвена ткаенина за да го замати погледот на нејзините гради, како и нејзините бутови.

Кајли носеше и проѕирни сандали со висока потпетица кои одлично го придружуваа овој занесен фустан, додека носеше чанта во иста црвена боја како и фустанот.

Во Париз, Кајли дојде со пријатели и деловни соработници за да ја промовира својата козметика и да биде во центарот на модната сцена. Таа овој пат со себе не ја донесе ќерката Сторми која често и прави друштво. Девојчето и нејзиниот помал брат останале дома со бебиситерки.

Интересен е фактот што Кајли сè уште не избрала име за својот седуммесечен син, кого првично го нарекла Волф.

“Тој се уште нема име. На неговиот пасош пишува Волф, но ние не го нарекуваме така”, открила старлетата.

Инаку, фановите на кланот Кардашијан шпекулираа дека момчето сега се вика „Снежни“, бидејќи во една емисија ќерката на Клои Кардашијан го нарече својот нов брат „Сноуи“ веројатно затоа што го помешала со друго бебе во семејството, синот на нејзината тетка Кајли.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Прекрасни карпести формации, планини со вулканско потекло и оние чии врвови се покриени со снег и мраз… Саудиска Арабија го нуди сето ова и...

Wall Street

Вселенските ентузијасти можат да имаат можност да додадат дел од историјата во нивната колекција… Во јули 1969 година, американските астронаути Нил Армстронг и Баз...

Fool Moon

Актерката Кирсти Ели почина вчера по битка со ракот.Актерката Кирсти Ели почина вчера на 71-годишна возраст по битка со ракот. Тажната вест ја потврдија...

Fool Moon

Латино пејачката пред 20 години го издаде албумот „This Is Me… Then“, а сега доаѓа да и покаже на публиката каква е денес, преку...

Advertisement