Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Дали би купиле Iphone декориран со првиот некогашен произведен модел

Првиот iPhone досега, iPhone 2G, беше официјално претставен во јануари 2007 година и оттогаш Apple успешно освои голем дел од светот.

Години подоцна, во 2021 година, Caviar сега посакува да му оддаде почит на уредот од првата генерација, лансирајќи го својот iPhone 13 Pro Steve Jobs Edition. Ограничен на само 19 модели ширум светот, овој телефон е направен од титаниум и вклучува запечатена капсула во облик на икона Apple Apple, која содржи парче од матичната плоча на првиот создаден Apple iPhone.

Задниот дел на телефонот понатаму содржи прецизни фотографии кои ги прикажуваат техничките елементи на уредот. Други елементи вклучуваат титаниум обложен со црн PVD слој на дното на уредот, кој е ласерски украсен со потписот на починатиот основач на брендот Apple и визионер, Стив Џобс.

Коментирајќи го новото издание, основачот на компанијата Caviar, Сергеј Китов изјави: „За оваа капсулна колекција го донирав мојот iPhone 2g. Совршено се сеќавам на моите чувства кога првпат го држев овој уред во раце – тоа беше сосема поинаква реалност. Целиот интернет го држев во раце. Се сеќавам колку ми беше необично да го користам на самиот почеток, но по неколку месеци не можев да се замислам со телефон со клучеви“.

„Кога ќе размислам малку подобро, овој телефон го започна моето хоби и љубов кон брендот Apple, односно ме инспирираше да го основам Caviar. „Нашиот iPhone 13 Pro 2G е почит на големиот поединец – иноваторот и пронаоѓачот кој го преврте нашиот свет, Стив Џобс“, додаде тој.

Комплетен со фрагмент од матичната плоча на уредот од првата генерација, iPhone 13 Pro Steve Jobs Edition моментално може да се купи за 6.990 долари за верзијата со 128 GB и 8.610 долари за верзијата од 1 ТБ.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој...

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Four Seasons

Туристите најчесто го посетуваат во август, кога се одржува Еразмус турнирот на витези и кога може да се видат спектакуларните битки на модерните витези...

Fine Living

Талентираните архитекти на студијата MAD можат да добијат инспирација од се, дури и од портокалови портални кранови! Со новиот проект тие учествуваа на меѓународниот...

Advertisement