Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Гучи геометрик Г пенкало кое магично ќе го направи вашето пишување на новогодишни честитки

Луксузните пенкала не се новини, но Гучи ја комплетираше својата колекција со нова палета на инструменти за пишување – Geometric G и Interlocking G.

Geometric G пенкалото е изработено од метал во златни или сребрени тонови и има изгравиран дизајн на целата површина, а врвот на пенкалото е украсен со логото на Gucci со потпис „GG“. Пенкалото е инспирирано од богатата архива на брендот и би изгледало совршено во џебот на некој од костумите во стилот на 70-тите на Алесандро Микеле или во ретро едиторијалот на некој познат бренд.

Пенкалата Geometric G и Interlocking G доаѓаат во црно куќиште (футрола) Demetra, кое е направено од еколошки материјали кои комбинираат суровини од одржливи, обновливи и биолошки извори. Обложено со контрастна зелена кожа, куќиштето е украсено и со златното лого на брендот Gucci.

Поедноставна итерација е обичен метален молив во златна боја со испреплетен мотив „G“ на врвот на пенкалото.

Геометриските G пенкала се продаваат за 835 долари, додека обичната верзија чини 550 долари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Има голема разлика во годините меѓу овие познати парови, но иако се на мета на секојдневни критики, нивната љубов нема граници. Големата разлика во...

Green Tea

Дали знаевте дека ова овошје е природен лек за холестерол, крвен притисок и циркулација? Во написот што следи откријте ги сите негови придобивки за...

Cotton Club

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој...

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Advertisement