Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Гумените Gucci влечки се најмодерниот летен тренд

Ако цел ден пребарувате нови содржини на Инстаграм и ТикТок, дефинитивно сте ги забележале новите гумени сандали од брендот Gucci.

Многу од најпознатите инфлуенсери ширум светот споделуваат со нас слики и видеа од нивните # објави, со овие трендовски влечки. Изработени од гума, овие влечки со ниски потпетици се чини дека се летните идеални чевли.

Кога ќе го погледнеме нивниот дизајн, не можеме а да не забележиме дека имаат носталгично и скоро разиграно расположение, бидејќи не потсетуваат на гумените сандали што ги носевме кога бевме мали, но оваа нова модна верзија одговара на сите возрасти и се комбинира со женски фустани исто така и со секојдневна облека, како бела – кошула и фармерки со висок струк.

Тие се достапни во различни бои, а омилени ни се пастелно-розовата и рубин-црвената боја.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Топ моделот Александра Агостон е заштитно лице на кампањата на брендот Викторија Бекам за сезоната есен/зима 2021 година. Колекцијата, инспирирана од денешните потреби, снимена...

Fine Living

Наместо непотребно горење на дрва, што денес е вообичаена практика поради хиперпродукција и при која се ослободуваат штетни емисии на јаглерод диоксид во атмосферата,...

Four Seasons

Јужнокинескиот карст на почетокот звучи како евтина роба од Ebay, но не мора да биде. Во овој случај, зборуваме за нешто толку вредно и...

Fool Moon

Карл Лагерфелд, великанот на светската модна сцена, беше еден од најголемите таленти на 20 век и во исто време колекционер со ненаситна жед кога...

Advertisement